Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozbił się indyjski MiG-21

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 sierpnia 2015

W godzinach przedpołudniowych podczas lotu treningowego rozbił się indyjski samolot bojowy MiG-21. Pilot zdołał się katapultować.

Indyjski MiG-21 rozbił się dziś podczas rutynowego lotu treningowego. Samolot spadł na terenie dystryktu Budgam, na zachodzie stanu Dżammu i Kaszmir / Zdjęcie: The Hindu/Nissar Ahmad

Dziś, o 10:59 czasu miejscowego rozbił się indyjski MiG-21 (nr takt. CU 2785). Samolot spadł na niezamieszkany obszar na terenie dystryktu Budgam, na zachodzie stanu Dżammu i Kaszmir. Pilot zdołał katapultować się. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wkrótce po wypadku lotnika przetransportowano śmigłowcem do jednego z pobliskich szpitali wojskowych.

Przyczyny dzisiejszego wypadku nie są znane. Rzecznik prasowy indyjskiego ministerstwa obrony zapowiedział powołanie specjalnej komisji dochodzeniowej, która zbada zdarzenie. Indyjski samolot rozbił się podczas rutynowego lotu treningowego. MiG-21 stacjonował w bazie lotniczej w Srinagar (Katastrofa MiG-21bis w Indiach, 2014-05-27).

W ciągu ostatnich 3 lat Bharatiya Vāyu Senā (wojska lotnicze Indii) utraciły wskutek wypadków 20 samolotów bojowych (Straty BVS, 2015-07-26). Największe straty odnotowano w eskadrach eksploatujących przestarzałe MiGi-21 i MiGi-27. Do największej liczby wypadków z udziałem samolotów BVS dochodziło wskutek usterek technicznych (Fatalny styczeń indyjskiego lotnictwa, 2015-02-05). Od lat piętą achillesową indyjskiego lotnictwa wojskowego pozostaje również przygotowanie pilotów, na co wpływ ma brak odpowiedniej infrastruktury szkoleniowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.