Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się indyjski Jaguar

Lotnictwo wojskowe, 17 czerwca 2015

Na północy Indii rozbił się samolot uderzeniowy SEPECAT Jaguar. Obaj piloci przeżyli.

Wojska lotnicze Indii utraciły w ciągu ostatnich trzech miesięcy dwa uderzeniowe SEPECAT Jaguar. Główną przyczyną wypadków indyjskich samolotów wojskowych są błędy pilotów i zły stan techniczny statków powietrznych / Zdjęcie: PTI

Jaguar o numerze bocznym JT060 wystartował wczoraj o 07:25 czasu miejscowego z bazy wojsk lotniczych Bamrauli do rutynowego lotu szkoleniowego. Samolot rozbił się o 08:47 na terenie północnego stanu Uttar Pradesh 13 km od miasta Allahabad. Obaj piloci zdołali katapultować się i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie odnotowano też ofiar wśród ludności cywilnej. Uszkodzony został jeden z budynków mieszkalnych.

Przyczyny wypadku zbada specjalna komisja dochodzeniowa. Śledczy mają wyjaśnić, dlaczego piloci utracili kontrolę nad samolotem. Sprawdzą też, czy personel obsługowy w bazie Bamrauli wypełnił procedury związane z przygotowaniem Jaguara do lotu.

W marcu doszło do podobnego wypadku z udziałem indyjskiego SEPECAT Jaguar. Samolot spadł na ziemię ok. 13:15 czasu lokalnego, w pobliżu miasta Shahabad, na terenie północno-zachodniego stanu Hariana. Samolot stacjonował w bazie wojsk lotniczych w Ambala (Kolejny wypadek w Indiach, 2015-03-06).

W ciągu ostatnich 3 lat wojska lotnicze oraz lotnictwo pozostałych rodzajów sił zbrojnych utraciły 28 samolotów i 14 śmigłowców (Fatalne statystyki sił zbrojnych Indii, 2015-06-12). Wskutek wypadków śmierć poniosło 42 wojskowych – członkowie załóg i transportowani żołnierze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.