Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańskie OP na ćwiczeniach Icex

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 marca 2016

Dwa amerykańskie atomowe okręty podwodne dołączyły do oddziałów biorących udział w ćwiczeniach Icex 2016.

W 2. części ćwiczeń Icex 2016 udział wezmą załogi 2 amerykańskich atomowych OP typu Los Angeles / Zdjęcie: USN

Atomowe okręty podwodne USS Hartford (SSN 768) i USS Hampton (SSN 767), typu Los Angeles, dołączyły do kilkusetosobowej grupy żołnierzy, biorących udział w ćwiczeniach Icex 2016 (Ice Exercise 2016, US Navy ćwiczy w Arktyce, 2016-03-03). W najbliższych tygodniach załogi amerykańskich jednostek wykonają serię operacji morskich, podnosząc zdolność nawigacji i prowadzenia działań bojowych, w tym poszukiwania, śledzenia i atakowania nieprzyjacielskich OP.

W ćwiczeniach Icex 2016 udział bierze ok. 200 żołnierzy z Kanady (Kanadyjczycy ćwiczą w Arktyce, 2016-02-11), Norwegii, W. Brytanii i USA (US Army za kołem podbiegunowym, 2015-11-06). Wojskowi stacjonują m.in. w tymczasowej bazie U.S. Navy Ice Camp Sargo, zbudowanej na pokrywie lodowej na Oceanie Arktycznym (Arktyczna strategia Waszyngtonu, 2013-05-17).

Głównym celem ćwiczeń jest przygotowanie marynarki wojennej USA i innych państw do działania w trudnych i nietypowych warunkach klimatycznych panujących w regionie. Duży nacisk będzie kładziony na wypracowanie mechanizmów współpracy flot różnych państw w ramach wielonarodowych zespołów zadaniowych. Icex 2016 potrwają 5 tygodni.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra