Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test K-4

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 kwietnia 2016

U wschodnich wybrzeży Indii przeprowadzono test z użyciem pocisku balistycznego K-4, odpalonego z atomowego okrętu podwodnego INS Arihant

W Indiach przeprowadzono pierwszą próbę pocisku balistycznego K-4, odpalonego z atomowego OP INS Arihant, typu Arihant / Zdjęcie: DRDO

Z informacji, do których dotarł The New Indian Express wynika, że test przeprowadzono 31 marca w odległości ok. 83 km od wybrzeży Vishakhapatnam. Nowy indyjski atomowy okręt podwodny INS Arihant (S 73), typu Arihant (INS Arihant nie weźmie udziału w IFR 2016, 2016-02-05), znajdował się na głębokości ok. 20 m, gdy z jednej z jego pionowych wyrzutni odpalono pocisk balistyczny K-4 o zasięgu do 3500 km (Próba indyjskiego pocisku balistycznego, 2014-03-26). 

Pocisk, który wyposażono w głowicę ćwiczebną, przeleciał ponad 700 km, po czym spadł do Oceanu Indyjskiego w miejscu wyznaczonym przez organizatorów przedsięwzięcia. Próbę nadzorowała indyjska rządowa agencja ds. rozwoju technologii wojskowych (DRDO), przy współpracy z Bhāratīya Nau Senā (BNS, marynarką wojenną Indii), a także dowództwem Wojsk Strategicznych. 

Pociski balistyczne rodziny K będą głównym orężem atomowych okrętów podwodnych typu Arihant, rozwijanych przez BNS we współpracy z lokalnymi partnerami przemysłowymi. Pierwsza z jednostek, INS Arihant (INS Arihant zakończył testy, 2016-02-24), będzie zdolna do odpalania tuzina pocisków K-15 o zasięgu 700-750 km (INS Arihant odpali K-15, 2015-07-15) lub 4 K-4, przenoszonych w czterech pionowych wyrzutniach. Następne okręty w serii mają zostać wyposażone w 8 wyrzutni, co znacznie zwiększy liczbę przenoszonego uzbrojenia (Ambicje indyjskiej floty, 2016-02-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.