Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosną koszty budowy INS Vikrant

Marynarka wojenna, 26 grudnia 2014

Koszt budowy pierwszego indyjskiego lotniskowca, INS Vikrant, wzrósł kilkukrotnie.

Koszt budowy pierwszego indyjskiego lotniskowca, INS Vikrant, wzrósł do 190 mld INR. Pierwotna wartość projektu szacowana była na 30 mld INR / Zdjęcie: MO Indii

Specjalna komisja ds. uzbrojenia indyjskiego parlamentu ogłosiła, że koszt budowy INS Vikrant wzrósł do 190 mld INR (10,6 mld zł). Pierwotna wartość projektu szacowana była na 30 mld INR (1,6 mld zł). Kosztorys przedsięwzięcia przekroczono przez przeprojektowanie okrętu oraz problemy z montażem jego siłowni okrętowej, w tym 4 turbinami gazowymi GE LM2500.

INS Vikrant jest ukończony w ponad 90% (INS Vikrant prawie gotowy, 2014-10-10). Jednostka wejdzie do służby w 2019, cztery lata później niż pierwotnie przewidywano. W 2022 Indie zwodują z kolei drugi z rodzimych lotniskowców, INS Vishal. Okręt będzie wypierał 65 tys. t. (w porównaniu do 40 tys. t. INS Vikrant) i otrzyma napęd atomowy.

Budowa serii nowych lotniskowców ma priorytetowe znaczenie dla przyszłego potencjału bojowego marynarki wojennej Indii. Nowe jednostki zastąpią w linii wycofany już i złomowany INS Vikrant (R11) oraz wiekowy, ex-brytyjski INS Viraat (R22) (INS Vikrant złomowany, 2014-11-23, Pożar na INS Viraat, 2013-10-02). Ich budowa wymuszana jest zmieniającym się układem bezpieczeństwa w regionie, w tym zaostrzającymi się relacjami z ChRL (Szpiegowanie Liaoninga, 2014-11-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.