Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipiny zwiększają budżet obronny

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 grudnia 2016

Władze Filipin zatwierdziły budżet wojskowy na 2017.

W 2017 Filipiny przeznaczą na obronność 137,2 mld PHP, tj. o ok. 18% więcej niż w br. / Zdjęcie: MO Filipin

Prezydent Rodrigo Duterte złożył podpis pod ustawą budżetową na 2017, zgodnie z którą ministerstwo obrony Filipin otrzyma w przyszłym roku 137,2 mld PHP (11,6 mld zł). Oznacza to wzrost o ok. 18% w porównaniu do tegorocznego budżetu resortu (Filipiny zwiększą budżet obronny, 2015-07-07). Środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie bieżącej działalności sił zbrojnych, w tym wypłatę pensji, utrzymanie sprzętu wojskowego w należytym stanie oraz remont infrastruktury wojskowej. Część tej kwoty posłuży również do zakupu nowego uzbrojenia.

W ostatnich latach Manila nie szczędzi środków na rozbudowę sił zbrojnych. Lokalne kryzysy polityczne, w tym rywalizacja terytorialna na Morzu Południowochińskim, wymusiły na Filipińczykach m.in. zakup nowego sprzętu wojskowego. Dużo uwagi poświęta się rozbudowie marynarki wojennej i straży wybrzeża. Pozyskiwane są nowe okręty patrolowe (BRP Malabrigo w linii, 2016-12-28), a także jednostki zwiększające manewrowość wojsk i umożliwiające ochronę odległych zakątków tego wyspiarskiego państwa (Wodowanie SSV 2, 2016-09-27).

Dużą rolę w rozbudowie sił zbrojnych Filipin odgrywa wsparcie sojuszników. W ostatnich latach filipińska marynarka wojenna pozyskała 3 fregaty typu Gregorio del Pilar, czyli ex amerykańskie okręty patrolowe typu Hamilton (BRP Andres Bonifacio na Filipinach, 2016-12-12). Nie mniej ważna jest pomoc udzielona przez Japonię. Rząd w Tokio wypożyczy Filipińczykom 5 samolotów szkolnych Beechcraft TC-90 King Air (Pierwszy filipiński King Air w 2017, 2016-12-21). Japończycy współfinansują też zakup 10 okrętów patrolowych typu Parola


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.