Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Austal komentuje udział w programie FFG(X)

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 lutego 2018

Australijska grupa stoczniowa Austal z zadowoleniem przyjęła zlecenie na przygotowanie projektu nowych, amerykańskich fregat rakietowych.

Do czerwca 2019 Austal przygotuje projekt nowych fregat rakietowych US Navy. Amerykańska marynarka wojenna zamierza pozyskać co najmniej 20 okrętów tej klasy w ramach programu FFG(X). Mają one stanowić rozwiązanie pomostowe między niszczycielami rakietowymi typu Arleigh Burke i okrętami klasy LCS / Rysunek: Austal

Australijska grupa Austal znalazła się w gronie pięciu przedsiębiorstw stoczniowych, które otrzymały zadanie przygotowania projektu nowych fregat rakietowych US Navy. Zadowolenia z tego faktu nie ukrywają przedstawiciele producenta z Australii, którzy zapowiedzieli, że za projektowanie nowoczesnych okrętów odpowiadać będą przede wszystkim konstruktorzy z amerykańskiej spółki, Austal USA z Mobile w Alabamie.

Uważa się, że Austal przygotuje swoją propozycję z oparciu o projekt trimaranów typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), które od kilku lat budowane są w Mobile dla US Navy (USS Omaha w służbie, 2018-02-05). Z oczywistych względów nowe fregaty otrzymają bardziej zaawansowane wyposażenie pokładowe oraz bogatsze uzbrojenie niż ich pierwowzory.

Departament Obrony USA przyznał każdemu z pięciu przedsiębiorstw stoczniowych po 15 mln USD (50 mln zł) na pokrycie kosztów prac projektowych (Kontrakt na amerykańskie fregaty, 2018-02-19). Umowy, które zawarto z partnerami przemysłowymi, zawierają w sobie opcje, po wykorzystaniu których koszt przedsięwzięcia może wzrosnąć nawet do 23 mln USD (77 mln zł). Do prac nad projektem nowych fregat zaproszono również: Lockheed Martina, General Dynamics Bath Iron Works, Huntington Ingalls Industries i włoską Fincantieri. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.