Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod USS Minneapolis-Saint Paul

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 lutego 2018

W USA położono stępkę pod nowy okręt klasy Littoral Combat Ship.

Ceremonia położenia stępki pod nowo powstający okręt USS Minneapolis-Saint Paul / Zdjęcie: Lockheed Martin

Ceremonię położenia stępki pod USS Minneapolis-Saint Paul (LCS 21), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship (LCS), zorganizowano w stoczni Marinette Marine w Wisconsin. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele producenta okrętu, konsorcjum w skład którego wchodzi m.in. Lockheed Martin i włoska grupa Fincantieri, jako właściciel zakładów z Marinette, a także reprezentanci dowództwa US Navy.

Przyszły USS Minneapolis-Saint Paul będzie 21. okrętem klasy LCS i 11. jednostką typu Freedom, zbudowaną w układzie jednokadłubowym. Co ciekawe, będzie to zaledwie drugi okręt w historii US Navy nazwany dla uhonorowania zasług, jakie dla rozwoju amerykańskich sił zbrojnych oddali mieszkańcy największego obszaru metropolitarnego Minnesoty i zarazem dwóch największych miast w tym stanie (LCS 21 nazwany, 2015-09-10).

Ponadto, USS Minneapolis-Saint Paul jest jednym z ośmiu okrętów typu Freedom budowanych obecnie w Marinette Marine. Poszczególne jednostki znajdują się na różnych etapach konstrukcji. Jak dotąd, US Navy odebrała i przyjęła do służby pięć okrętów tego typoszeregu (USS Little Rock nadal w Montrealu, 2018-01-24). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.