Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podano imię kolejnego GCS

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 listopada 2018

Brytyjska premier Teresa May ogłosiła w poniedziałek, że jedna z nowych fregat rakietowych typu City zostanie nazwana HMS London dla uhonorowania stolicy Zjednoczonego Królestwa.

Osiem fregat rakietowych typu City zasili Royal Navy w najbliższych dekadach / Rysunek: MO Wielkiej Brytanii

Przyszła HMS London będzie ósmą z kolei i zarazem ostatnią fregatą rakietową typu City zbudowaną dla Royal Navy. Okręt zostanie zamówiony w ramach drugiej transzy (Batch 2), która dopiero będzie zakontraktowana.

Dotąd brytyjski resort obrony podał nazwy pierwszych czterech fregat rakietowych typu City, HMS Glasgow (Postępuje budowa HMS Glasgow, 2018-01-29), HMS Cardiff (Imię nowej fregaty typu City, 2018-03-02), HMS Belfast (Podano imię kolejnej fregaty typ 26, 2017-09-27) i HMS Birmingham. Imiona okrętów nr 5, 6 i 7 dopiero zostaną ogłoszone, jednak można spodziewać się, że zgodnie z przyjętą zasadą ich nazwy będą odnosić się do dużych brytyjskich miast, które w przeszłości wniosły istotny wkład w rozwój Zjednoczonego Królestwa i jego sił zbrojnych.

Brytyjskie fregaty rakietowe typu City zostaną zbudowane w oparciu o proj. Global Combat Ship opracowany przez BAE Systems. Co ciekawe, Royal Navy nie będzie jedynym – a nawet największym pod względem liczby okrętów – użytkownikiem jednostek tego projektu. Dziewięć fregat rakietowych typoszeregu Hunter zakupi marynarka wojenna Australii (Coraz bliżej australijskich Hunterów, 2018-10-08). Kolejne 15 trafi do kanadyjskiej floty (BAE Systems komentuje wygraną w Kanadzie, 2018-10-31). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra