Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

US Navy poszukuje dostawcy RHIB

Marynarka wojenna, 04 czerwca 2014

Naval Sea Systems Command (NAVSEA) oczekuje ofert na dostawę serii nowych łodzi półsztywnych (RHIB).

Nie wiadomo, jaka jest wartość maksymalna przedsięwzięcia, co oznacza, że środki na jego realizację będą pochodziły ze środków opracowywanego budżetu obronnego na 2015. Za dostawę łodzi odpowiadać ma co najmniej dwóch niezależnych producentów / Zdjęcie: US Navy

NAVSEA zamierza zakupić w najbliższych latach 152 łodzie półsztywne, które będą przenoszone przez obecnie użytkowane i dopiero budowane okręty desantowe i inne jednostki, na pokładzie których stacjonować będą zespoły interwencyjne US Navy. Potencjalni dostawcy będą mieli 5 lat, od czasu wyboru, na produkcję omawianego wyposażenia.

Tempo produkcji łodzi ma wynosić 32 jednostki rocznie. Wśród wymogów przetargowych znalazła się możliwość przewozu do 18 żołnierzy oraz maksymalna wyporność ok. 2 t. Ich długość ma wynosić 7 m. Co ciekawe, część z łodzi zostanie specjalnie przystosowana do przewozu i desantu z pokładów budowanych desantowców typu San Antonio (USS Somerset w linii, 2014-03-03).

Zamawiane przez NAVSEA łodzie mają być w stanie pracować w temperaturach od -170C do 500C (oraz przy temperaturze wody od -20C do 320C). Autonomiczność jednostek ustalono na 8 h, a ich trwałość użytkową na 12 lat, przy jednoczesnej możliwości wydłużenia do 20 lat przez regularne przeglądy i modernizację. RHIB będą wykorzystywane do działań SAR, transportu osób i wyposażenia, a także inspekcji podejrzanych statków podczas zwalczania przemytu lub też różnych form wojny asymetrycznej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.