Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa baza BNS

Marynarka wojenna, 11 maja 2015

Marynarka wojenna Indii rozpoczęła eksploatację nowej bazy morskiej, INS Sardar Patel. Obiekt mieści się na terenie zachodniego stanu Gudźarat.

W sobotę rozpoczęto eksploatację nowej bazy marynarki wojennej Indii, INS Sardar Patel. Obiekt będzie służyć przede wszystkim do wsparcia technicznego okrętów prowadzących działania bojowe na zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego / Zdjęcie: MO Indii

Ceremonię odbioru obiektu zorganizowano w minioną sobotę. Gościem honorowym uroczystości był dowódca Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii), admirał Robin Kumar Dhowan (Dowódca BNS podał się do dymisji, 2014-02-27) oraz przedstawiciele lokalnych władz. Baza będzie eksploatowana przez BNS i współpracujące z nią służby, w tym straż wybrzeża.  

INS Sardar Patel będzie służyć przede wszystkim do wsparcia logistycznego okrętów podporządkowanych zachodniemu dowództwu BNS z siedzibą w Bombaju. Jednostki prowadzące działania bojowe na zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego będą wykorzystywać nową bazę do uzupełniania zapasów i wymiany załóg, a także dokonywania okazjonalnych przeglądów technicznych i napraw.  

Obiekt przystosowano do przyjęcia i wsparcia technicznego największych okrętów we flocie BNS, w tym niszczycieli rakietowych typu Kolkata i Delhi (INS Kolkata odpalił Brahmosa, 2015-02-16). W INS Sardar Patel będą też mogły stacjonować konwencjonalne OP, w tym dopiero budowane jednostki typu Scorpène (INS Kalvari coraz bliżej, 2015-04-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra