Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe sonary dla Indii

Marynarka wojenna, 30 maja 2015

Marynarka wojenna Indii odbierze w najbliższych miesiącach 6 sonarów holowanych ACTAS.

Indie odbiorą w br. 6 sonarów holowanych ACTAS od Atlas Elektronik. W kraju trwają już przygotowania do uruchomienia lokalnej produkcji urządzeń. Wielkość zamówienia może wzrosnąć do 20-30 zestawów / Zdjęcie:

Dowództwo Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) poinformowało, że dostawy 6 sonarów holowanych ACTAS (Active Towed Array Sonar) o zmiennej głębokości zanurzania rozpoczną się w 2. połowie 2015 (Szczegóły zlecenia na ACTAS, 2015-01-08). Urządzenia zostaną zabudowane m.in. na nowych indyjskich korwetach ZOP, typu Kamorta. Indie zapłacą za sonary ok. 40 mln euro (163 mln zł).

BNS potwierdziła jednocześnie, że w kraju trwają przygotowania do uruchomienia lokalnej produkcji ACTAS. Niemieckie sonary zostaną w przyszłości zabudowane także na fregatach rakietowych typów Shivalik i Talwar oraz niszczycielach typów Kolkata i Delhi (INS Kolkata odpalił Brahmosa, 2015-02-16).

Urządzenia będą służyć m.in. do wykrywania pakistańskich okrętów podwodnych na wodach Morza Arabskiego. Marynarka wojenna Pakistanu zakupi i wprowadzi do służby w najbliższych latach serię chińskich konwencjonalnych OP proj. 041 (w kodzie NATO Yuan, Pakistan wybierze chińskie OP, 2015-04-06).

Konkurs na dostawę sonarów holowanych rozpisano w 2008. Niemiecki producent wygrał przetarg, pozostawiając w pokonanym polu m.in. Thalesa i L3 Communications. Swoich sił w pracach nad pasywnymi środkami wykrywania i niszczenia wrogich okrętów podwodnych próbowała w przeszłości indyjska rządowa agencja rozwoju technologii wojskowych (DRDO).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra