Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

WZ-10 w prezencie dla Pakistanu

Lotnictwo wojskowe, 07 stycznia 2015

ChRL zamierza przekazać za darmo Pakistanowi kilka śmigłowców uderzeniowych Z-10.

Według informacji prasy rosyjskiej, ChRL zamierza przekazać Pakistanowi nieodpłatnie 3 śmigłowce uderzeniowe WZ-10 (na zdjęciu, WZ-10 operuje z okrętu desantowego, 2014-03-24). Mają one zostać przydzielone do jednostki wojsk lądowych zajmującej się zwalczaniem terrorystów.

Zdaniem niektórych specjalistów wiropłaty te nie sprawdzą się w tej roli ze względu na słabe osiągi silników WZ-9, niewielki udźwig i brak nowoczesnych układów samoobrony. Jednak przekazanie najwierniejszemu sojusznikowi Pekinu najnowszych śmigłowców uderzeniowych jest korzystne przede wszystkich dla ChRL.

Dzięki wysłaniu ich na pierwszą linię możliwe będzie sprawdzenie osiągów i zdolności bojowych WZ-10 w rzeczywistych warunkach, co pozwoli na przeprowadzenie dogłębnej analizy ich wad i zalet i umożliwi opracowanie ewentualnych zmian i modernizacji. Co więcej, pozyskanie WZ-10 może być próbą zrównoważenia potencjału bojowego Indii, które mają zamiar zakupić AH-64 Apache (Indyjskie Apache i Chinooki w 2014?, 2014-02-21). Islamabad prowadzi też rozmowy z Rosjanami w sprawie zakupu Mi-28NE i Mi-35M (Mi-28NE dla Pakistanu?, 2014-12-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.