Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjskie śmigłowce dla Pakistanu

Lotnictwo wojskowe, 03 czerwca 2014

Rosja prowadzi negocjacje w sprawie sprzedaży Pakistanowi śmigłowców uderzeniowych Mi-35.

Zdjęcie: MWZ im. Mila

O prowadzonych negocjacjach poinformował dyrektor generalny przedsiębiorstwa Rostechnologie, Siergiej Czemiezow (Czemiezow dyrektorem generalnym Rostechnologii, 2007-11-27). Rozmowy dotyczą ewentualnej sprzedaży Pakistanowi śmigłowców uderzeniowych Mi-35 (na zdjęciu), a według nieoficjalnych informacji, także i ciężkich transportowych Mi-26.

Sprzedaż uzbrojenia do Pakistanu oznaczałaby dużą zmianę w podejściu Rosjan do kontaktów handlowych z tym państwem. Ze względu m.in. na bliskie relacje wojskowe Rosji z sąsiednimi Indiami, Islamabad nie był dotąd traktowany jako priorytetowy rynek zbytu dla produktów rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego. Korzystali na tym inni eksporterzy uzbrojenia, w tym ChRL, sprzedając Pakistańczykom fregaty typu Zulfiquar (F-22P) (Ostatnia F-22P w kwietniu , 2013-03-21), a w przyszłości być może również serię konwencjonalnych okrętów podwodnych, pochodnych jednostek Typu 041 (Pakistan coraz bliżej zakupu chińskich OP, 2014-02-17).

Negocjacje prowadzone z Pakistanem tłumaczone są m.in. jako próba znalezienia przez Rosjan nowego rynku zbytu dla rodzimej zbrojeniówki w sytuacji, gdy coraz większą popularność w Indiach, faworyzujących dotąd rosyjskie uzbrojenie, zdobywają producenci z USA i Europy (Indie największym nabywcą uzbrojenia na świecie, 2014-03-18). Ewentualna sprzedaż Mi-35 i/lub Mi-26 pozwoliłaby na przynajmniej częściowe powetowanie przegranych Rosjan w dwóch prestiżowych przetargach na dostawę New Delhi 22 śmigłowców uderzeniowych i 15 ciężkich śmigłowców transportowych. W obu przypadkach górą były USA, oferujące AH-64E i CH-47F (Indyjskie Apache i Chinooki w 2014?, 2014-02-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.