Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LM rozbudowuje zakłady w Pike County

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 sierpnia 2015

Wczoraj Lockheed Martin oficjalnie uruchomił nową halę produkcyjną zbudowaną na terenie zakładów w Pike County w Alabamie. Montownia m.in. zajmie się wytwarzaniem pocisków manewrujących rodziny JASSM.

W Pike County w Alabamie oficjalnie uruchomiono wczoraj nową część zakładów produkcyjnych Lockheed Martina. Montownia zajmie się wytwarzaniem oferowanych przez producenta systemów uzbrojenia, w tym pocisków manewrujących rodziny JASSM, a w przyszłości również zestawów przeciwokrętowych LRASM / Zdjęcie: Lockheed Martin

W uroczystości zainaugurowania pracy nowego zakładu udział wzięli przedstawiciele Lockheed Martina i władz stanowych Alabamy, a także pracownicy Departamentu Obrony USA. Prace budowlane w Pike County rozpoczęto w lutym 2014. Ich realizacja kosztowała 16,8 mln USD (63,2 mln zł).

Decyzję o budowie nowej hali produkcyjnej podjęto w reakcji na rosnące zainteresowanie sił zbrojnych USA i klientów zagranicznych oferowanymi przez Lockheed Martina rozwiązaniami w dziedzinie pocisków manewrujących. Montownia m.in. będzie wytwarzać zamówione przez Polskę zestawy rakietowe krótkiego zasięgu AGM-158A JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile, 40 JASSM za 250 mln USD, 2014-12-03; JASSM, czyli pół miliarda dolarów do podziału, 2014-10-20), naprowadzane z użyciem satelitarnego systemu pozycjonowania (GPS) i pociski w odmianie o zwiększonym zasięgu AGM-158B JASSM-ER, a także prototypy pocisków przeciwokrętowych dalekiego zasięgu LRASM (Long Range Anti-Ship Missile, Pierwsza próba w locie LRASM, 2013-09-11).

Zakłady w Pike County zatrudniają obecnie ponad 370 specjalistów, w tym 150 osób bezpośrednio zaangażowanych w produkcję pocisków rakietowych różnych typów (Zamówienie na 6 zestawów THAAD, 2011-03-31). Lockheed Martin podkreśla, że rosnące zapotrzebowanie klientów na produkowane w Alabamie uzbrojenie, gwarantuje utrzymanie wysokiego tempa produkcji i zachowanie stałego poziomu zatrudnienia, mimo podjętej przez producenta decyzji o restrukturyzacji i wdrożenia programu zwolnień grupowych w innych zakładach (Lockheed Martin zwalnia 4 tys. pracowników, 2013-11-14; Restrukturyzacja Lockheed Martina, 2012-10-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.