Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MQ-9 przeciwko okrętom podwodnym

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 25 września 2015

General Atomics ujawniło koncepcję bsl MQ-9 przystosowanego do wykrywania okrętów podwodnych.

MQ-9 Guardian ma być przystosowany do wykrywania okrętów podwodnych / Rysunek: General Atomics

Bezzałogowiec MQ-9 Guardian zostanie najprawdopodobniej zaoferowany Royal Navy (królewskiej marynarce wojennej W. Brytanii) jako komplementarny dla morskich samolotów patrolowych (Londyn wybierze P-8A?, 2015-05-12). Amerykanie przedstawili koncepcję nowej wersji bsl, nazwanej Guardian, która byłaby przystosowana do przenoszenia boi radiohydroakustycznych, opracowanych przez Ultra Electronics.

Jak mówią przedstawiciele obydwu przedsiębiorstw, MQ-9 byłby zdolny nie tylko do przenoszenia i zrzutu boi w określonej sekwencji, ale także odbierania ich sygnałów i przekazywania danych do naziemnej stacji kierowania przy użyciu łączy satelitarnych. Na razie przeprowadzono tylko symulacje laboratoryjne. Próby w locie mają rozpocząć się na początku 2016. Początkowo będą one wykonywane nad lądem.

Już w 2012 General Atomics i Selex przeprowadziły prace mające na celu wyposażenie MQ-9 w radar Seaspray 7500 i transpondery AIS i IFF. Według producenta przystosowanie Guardiana do misji morskich zajmuje ok. 12 godzin. Zasięg klasycznego Guardiana szacowany jest na 1850 km, a długotrwałość lotu – 14 h.

W celu wydłużenia czasu lotu o dalsze 10 godzin bsl zostanie wyposażony w skrzydła o większej rozpiętości, z wingletami i podwieszane zbiorniki paliwa. Zapewni to także wydłużenie jego zasięgu do ponad 3500 km (Reaper ER w linii, 2015-09-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.