Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LIMA 2015: Poseidon debiutuje w Malezji

Lotnictwo wojskowe, 18 marca 2015

Na tegorocznych targach LIMA po raz pierwszy w historii tej imprezy prezentowany jest nowy amerykański morski samolot patrolowy, P-8A Poseidon.

Na LIMA 2015 prezentowany jest amerykański morski samolot patrolowy P-8A Poseidon. Samolot wchodzi w skład Patrol Squadron (VP) 45 Pelicans, który od stycznia stacjonuje w bazie wojsk lotniczych USA Kadena na Okinawie. Jednostka regularnie wykonuje loty nad wodami Morza Południowochińskiego, śledząc m.in. aktywność marynarki wojennej ChRL / Zdjęcie: Michał Jarocki

Swój debiut targowy w Malezji ma amerykański P-8A ze składu Patrol Squadron (VP) 45 Pelicans, który od stycznia stacjonuje w bazie wojsk lotniczych USA Kadena na Okinawie. Samolot jest dostępny dla zwiedzających na płycie międzynarodowego lotniska w Langkawi.  

Prezentacja P-8A w Malezji związana jest z próbą wypromowania konstrukcji wśród państw regionu. Władze USA od wielu miesięcy starają się zainteresować lokalnych partnerów oferowanym przez Boeinga patrolowcem. W podobnym celu US Navy decydowała się na czasowe przebazowanie Poseidonów m.in. na Filipiny (P-8A na Filipinach, 2015-03-05).   

Szanse na sprzedaż P-8A do innych państw Azji – do tej pory na ich zakup zdecydowały się Indie oraz Australia (Kolejny P-8I przekazany, 2014-09-11, Pierwsze australijskie Poseidony, 2014-08-26) – są tym większe, że omawiana konstrukcja zbiera doskonałe recenzje ze strony użytkowników. Obecni w Langkawi przedstawiciele US Navy pozytywnie wyrażają się na temat potencjału operacyjnego Poseidona oraz jego przewadze nad powoli wycofywaną z linii flotą wiekowych P-3C Orion.  

Decyzja o wystawieniu P-8A w Langkawi jest tym bardziej zrozumiała, ze władze Malezji miały wyrażać w przeszłości zainteresowanie pozyskaniem – lub przynajmniej wypożyczeniem – amerykańskich patrolowców. Ponadto, jesienią 2014 poinformowano o planach przebazowania nieokreślonej liczby amerykańskich Poseidonów do bazy malezyjskiej marynarki wojennej w Sepanggar w Sabah na północnym wschodzie Borneo (P-8A do Malezji? , 2014-09-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.