Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Black Hawki dla Jordanii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 03 marca 2016

USA przekazały Jordanii kolejne śmigłowce transportowe UH-60 Black Hawk.

Jordańskie śmigłowce transportowe UH-60A Black Hawk na płycie lotniska wojskowego w Ammanie / Zdjęcie: Ambasada USA w Jordanii

Dziś w Ammanie odbyła się ceremonia przekazania Jordanii 8 śmigłowców transportowych UH-60A Black Hawk. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele jordańskich władz, a także ambasador USA, Alice G. Wells. Przekazane Jordańczykom wiropłaty pochodzą z zapasów magazynowych amerykańskich sił zbrojnych.

W ciągu ostatniego roku Waszyngton przekazał Jordanii uzbrojenie i wyposażenie wojskowe o wartości kilkuset mln USD (Black Hawki dla Jordanii, 2015-11-23). Amman odebrał m.in. ponad 26 tys. sztuk broni palnej i ok. 3 mln sztuk amunicji, a także 5 tys. okularowych wzmacniaczy obrazu.

Jordania graniczy zarówno z Syrią jak i Irakiem – państwami pogrążonymi w wieloletnim konflikcie wewnętrznym, których terytoria są okupywane przez bojówkarzy organizacji ekstremistycznych (Ćwiczenia wojskowe w Arabii Saudyjskiej, 2016-02-24). W 2015 władze w Ammanie podjęły decyzję o budowie sieci umocnień wzdłuż granicy państwowej (Odgradzanie Jordanii, 2015-10-09). Na jordańskim pograniczu m.in. zostaną rozstawione optoelektroniczne urządzenia obserwacji i analizy otoczenia a także przenośne radary (Londyn wspiera Jordanię, 2015-10-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.