Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia wojskowe w Arabii Saudyjskiej

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 lutego 2016

Na północy Arabii Saudyjskiej trwają największe manewry w historii regionu.

Ćwiczenia North Thunder potrwają do 10 marca. Bierze w nich udział ponad 100 tys. żołnierzy z 20 państw Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Południowej / Zdjęcie: MO Arabii Saudyjskiej

Dwadzieścia państw bierze udział w ćwiczeniach North Thunder, zorganizowanych na północy Arabii Saudyjskiej. Ich celem jest wypracowanie mechanizmów współpracy sił wielonarodowych na współczesnym polu walki. Scenariusz ćwiczeń zakłada m.in. prowadzenie działań bojowych w konflikcie asymetrycznym, gdzie głównym przeciwnikiem mają być bojówkarze organizacji ekstremistycznych.

Rząd w Rijadzie określa North Thunder jako największe ćwiczenia wojskowe w historii Bliskiego Wschodu. Skala manewrów pozostaje nieznana. Źródła zbliżone do saudyjskiego resortu obrony informują jednak, że udział w ćwiczeniach bierze ponad 100 tys. żołnierzy z takich państw jak Bahrajn, Czad, Dżibuti, Egipt, Jordania, Katar, Komory, Kuwejt, Malediwy, Malezja, Maroko, Mauretania, Mauritius, Oman, Pakistan, Senegal, Sudan, Tunezja i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Od ponad roku Arabia Saudyjska stoi na czele wielonarodowej koalicji państw arabskich, której siły zaangażowane są w konflikt w Jemenie (Saudyjczycy giną na granicy z Jemenem, 2015-08-25). Koalicjanci bombardują pozycje bojówkarzy Huti (W Jemenie rozbił się F-16, 2015-12-13), którzy walczą z wojskami wiernymi prezydentowi Mansurowi Hadiemu (ZEA szkolą Jemeńczyków, 2015-11-27). Saudyjskie lotnictwo bierze też udział w nalotach na pozycje islamistów w Iraku i Syrii (Saudowie uszczelniają granicę z Irakiem, 2014-10-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.