Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bretagne po pierwszych testach

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 listopada 2017

Francuska fregata rakietowa Bretagne zakończyła pierwsze testy morskie.

Bretagne podczas pierwszych prób morskich / Zdjęcie: Naval Group

Próby morskie fregaty rakietowej Bretagne (D655), typu FREMM, przeprowadzono nieopodal Lorient w północno-zachodniej Francji. Testy koncentrowały się na ocenie funkcjonowania układu napędowego i nawigacji satelitarnej okrętu.

Zakończone testy morskie były pierwszym z serii tego typu przedsięwzięć, jakie Bretagne przejdzie zanim trafi do Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) w 2018. W najbliższych tygodniach pracownicy producenta okrętu, Naval Group i przedstawiciele francuskiej floty oraz agencji ds. zakupów wojskowych (Direction Générale de l’Armement, DGA), sprawdzą funkcjonowanie pozostałych urządzeń pokładowych, w tym elementów systemu zarządzania walką.

Bretagne jest piątą fregatą rakietową typu FREMM, która zostanie przekazana Marine Nationale. Budowę okrętu zapoczątkowano w 2013. Trzy lata później jednostkę zwodowano (Wodowanie Bretagne, 2016-09-19). Do 2019 francuska marynarka wojenna ma odebrać sześć jednostek tego typoszeregu, w tym wciąż budowana Normandie (D656). Po 2020 Francuzi mają otrzymać kolejne dwa okręty, Alsace (D657) i Lorraine (D658), które będą przenosić silniejsze uzbrojenie przeciwlotnicze. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.