Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Manroy nadal czeka na decyzję

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 lutego 2014

Po raz kolejny, tym razem na 7 marca, przesunięto w czasie sprzedaż brytyjskiego przedsiębiorstwa wytwarzającego broń strzelecką Manroy Engineering.

Brytyjskie przedsiębiorstwo Manroy Engineering od blisko 30 lat dostarcza siłom zbrojnym części zamienne, a także od 1980 wielkokalibrowe karabiny maszynowe M2HB i M2HB-QCB. Te ostatnie konstrukcje używane są również w Polsce przed jednostki Wojsk Specjalnych / Zdjęcie: Manroy Engineering

Już drugi raz brytyjskie władze zmieniają termin podjęcia decyzji o sprzedaży producenta broni strzeleckiej Manroy Engineering. Pierwotny termin, wyznaczony na 20 grudnia 2013 (Manroy dla FN Herstal?, 2013-12-08), pod koniec ubiegłego roku przesunięto na 14 lutego 2014. Obecnie został on przełożony na 7 marca.

Cały czas aktywnie zainteresowani zakupem są przedstawiciele belgijskiej FN Herstal, niemniej pomimo zakończenia rozmów z Berretta Holding Group na ten temat, oficjalnie włoska propozycja nie została wycofana. Warto dodać, że o ile Belgowie sami wytwarzają klony M2HB, o tyle Beretta nie ma takich konstrukcji w ofercie.

Manroy Engineering jest własnością funduszu inwestycyjnego Hurlingham, który w listopadzie 2010 kupił firmę za 3,1 mld funtów (15,25 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.