Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Manroy nadal czeka na decyzję

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 lutego 2014

Po raz kolejny, tym razem na 7 marca, przesunięto w czasie sprzedaż brytyjskiego przedsiębiorstwa wytwarzającego broń strzelecką Manroy Engineering.

Brytyjskie przedsiębiorstwo Manroy Engineering od blisko 30 lat dostarcza siłom zbrojnym części zamienne, a także od 1980 wielkokalibrowe karabiny maszynowe M2HB i M2HB-QCB. Te ostatnie konstrukcje używane są również w Polsce przed jednostki Wojsk Specjalnych / Zdjęcie: Manroy Engineering

Już drugi raz brytyjskie władze zmieniają termin podjęcia decyzji o sprzedaży producenta broni strzeleckiej Manroy Engineering. Pierwotny termin, wyznaczony na 20 grudnia 2013 (Manroy dla FN Herstal?, 2013-12-08), pod koniec ubiegłego roku przesunięto na 14 lutego 2014. Obecnie został on przełożony na 7 marca.

Cały czas aktywnie zainteresowani zakupem są przedstawiciele belgijskiej FN Herstal, niemniej pomimo zakończenia rozmów z Berretta Holding Group na ten temat, oficjalnie włoska propozycja nie została wycofana. Warto dodać, że o ile Belgowie sami wytwarzają klony M2HB, o tyle Beretta nie ma takich konstrukcji w ofercie.

Manroy Engineering jest własnością funduszu inwestycyjnego Hurlingham, który w listopadzie 2010 kupił firmę za 3,1 mld funtów (15,25 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.