Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulatory dla indonezyjskich Leopardów

Wojska lądowe, 23 kwietnia 2015

Wojska lądowe Indonezji odbiorą komputerowe systemy szkoleniowe dla załóg czołgów Leopard 2A4.

Delegacja wojsk lądowych Indonezji zakończyła w marcu wstępne próby odbiorcze nowych symulatorów do szkolenia załóg czołgów Leopard 2A4. Prace nad zestawami trwały 15 miesięcy. Wartość kontraktu szacowana jest na kilka milionów euro. Dostawy urządzeń rozpoczną się w najbliższych tygodniach / Zdjęcie: MO Indonezji

Delegacja Tentara Nasional Indonesia (wojsk lądowych Indonezji) zakończyła wstępne próby odbiorcze systemów szkoleniowych dla załóg czołgów Leopard 2A4. Symulatory do szkolenia dowódcy, działonowego (LGST) i kierowcy (DTS) opracował niemiecki Rheinmetall. Prace rozwojowe zajęły 15 miesięcy.

Indonezyjskie zestawy oparto na sprawdzonym systemie szkoleniowym TacSi (Tactical Simulation System). Symulatory umożliwiają szkolenie załóg pojedynczych wozów i prowadzenie ćwiczeń na poziomie brygady. Otwarta architektura oprogramowania pozwoli na modyfikację procesu szkoleniowego w zależności od aktualnych zapotrzebowań TNI.

Władze w Dżakarcie odkupiły pod koniec 2012 od Niemiec 160 używanych pojazdów pancernych w tym m.in. 104 czołgi Leopard 2 i 50 wozów bojowych Marder 1A3 (Leopardy w Indonezji, 2014-09-05, Kolejne indonezyjskie Leopardy w drodze, 2014-08-25). Pierwsze pojazdy dotarły do odbiorcy jesienią 2013 (Indonezja odbiera pierwsze Leopardy, 2013-09-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra