Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chińskie okręty odwiedzą Polskę

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 30 września 2015

W dn. 7-11 października do portu wojennego w Gdyni wejdą 3 okręty Marynarki Wojennej Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.

Do Gdyni zawinie m.in. chiński niszczyciel rakietowy Jinan / Zdjęcie: defence.pk

Dzisiaj przedstawiciele ambasady ChRL poinformowali media o szczegółach wizyty 152. Okrętowej Grupy Zadaniowej Marynarki Wojennej Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Od 7 do 11 października będzie ona przebywać w porcie wojennym w Gdyni. Data rozpoczęcia wizyty została wybrana nieprzypadkowo – w tym dniu wypada 66. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy ChRL i Polską.

Jak poinformował Li Xin, Naczelnik Wydziału Politycznego i kierownik biura prasowego ambasady, w skład grupy wchodzą 3 okręty: niszczyciel rakietowy Jinan (152), typ 052C, fregata rakietowa Yiyang (548), typ 054A i okręt zaopatrzeniowy Qiandaohu (886), typ 903. Personel 152. Grupy liczy 813 oficerów, marynarzy, lotników i członków personelu obsługowego, a na pokładach Jinan i Yiyang stacjonują śmigłowce Z-9C – dodał st. płk Zhang Yinsheng, z-ca attache wojskowego.

Od kwietnia do sierpnia chińskie okręty wykonywały zadania w Zatoce Adeńskiej, wspierając działania sojuszniczej operacji antypirackiej Atalanta (Somalijska misja Zr.Ms. Groningen, 2015-08-18, ARC 7 de Agosto w walce z piratami, 2015-08-14). Powracając do macierzystego kraju 152. Grupa odwiedziła już Sudan, Egipt, Danię, Finlandię i Szwecję.

W skład grupy wchodzi też okręt zaopatrzeniowy Qiandaohu / Zdjęcie: MO ChRL

Ceremonia powitania chińskich jednostek w Gdyni rozpocznie się 7 października, o godz. 10:00. Następnie przedstawiciele Sił Zbrojnych RP i politycy złożą wizytę na pokładzie niszczyciela Jinan. W trakcie kolejnych dni oficerowie MW ChAL-W zapoznają się z funkcjonowaniem Centrum Operacji Morskich, odwiedzą Akademię Marynarki Wojennej i dowództwo 3. Flotylli Okrętów.

Chińscy marynarze złożą także wieńce pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Zaplanowano też zawody sportowe – mecz piłki nożnej i regaty wioślarskie pomiędzy reprezentacjami MW RP i MW ChAL-W.

10 października zorganizowany zostanie dzień otwarty. Od 8:30 do 18:00 wszyscy chętni będą mogli zwiedzić okręty wchodzące w skład 152. Okrętowej Grupy Zadaniowej MW ChAL-W.

Następnego dnia o 10:00 chińskie jednostki wyjdą w morze i skierują się do Portugalii. W dalszej kolejności odwiedzą USA, Kubę, Meksyk i kraje Azji. Ogółem w ciągu 5-miesięcznej podróży 152. Grupa pokona 30 tys. Mm.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.