Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MDL porozumiało się z Fincantieri

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 marca 2016

Włoska grupa stoczniowa zaangażuje się w budowę serii indyjskich fregat rakietowych proj. P-17A.

Nowe indyjskie fregaty rakietowe będą miały 149 m długości. Okręty mają wypierać 6400 t. Jednostki zostaną wyposażone m.in. w wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Barak 8 i pocisków manewrujących BrahMos. Załogę ma stanowić 150 oficerów i marynarzy. W przyszłości uzupełnią one w linii 3 fregaty typu Shivalik (proj. P-17, na zdjęciu) / Zdjęcie: MO Indii

Państwowa stocznia MDL (Mazagon Dock Ltd.) porozumiała się z włoską Fincantierii w sprawie współpracy przy budowie 7 nowych indyjskich fregat rakietowych P-17A (Project 17A, Fincantieri zaangażuje się w budowę P-17A, 2015-12-22). Producent z Półwyspu Apenińskiego pomoże w opracowaniu projektu szczegółowego nowych okrętów, a także rozbudowie infrastruktury w indyjskich stoczniach.

Anonsowane porozumienie zakłada m.in. transfer technologii opracowanych przez Włochów, które zostaną wykorzystane przy budowie nowych fregat. Można podejrzewać, że w indyjskich jednostkach zostaną zastosowane rozwiązania znane z serii włoskich fregat rakietowych typu FREMM, budowanych przez Fincantieri dla Marina Militare (marynarki wojennej Włoch, Wodowanie Luigi Rizzo, 2015-12-21).

Budowa indyjskich fregat rozpocznie się na początku 2017. Pierwszy z okrętów zostanie zwodowany na początku lat 2020. Jednostki będą wytwarzanie w stoczniach MDL, która ma odpowiadać za dostawę 4 fregat i GRSE (Garden Reach Shipbuilders and Engineers). Od kilku miesięcy w obu zakładach prowadzone są prace infrastrukturalne, przystosowujące je do realizacji tego zadania (Gigantyczne zlecenie dla GRSE, 2015-04-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.