Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przeszkolenie załóg LCS

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 września 2016

US Navy zorganizuje dodatkowy kurs szkoleniowy dla załóg okrętów klasy Littoral Combat Ship. 

Załogi okrętów klasy LCS przejdą dodatkowe przeszkolenie z obsługi wybranych elementów wyposażenia pokładowego, w tym układu napędowego / Zdjęcie: USN

Szkolenie przejdą marynarze odpowiedzialni za obsługę i kontrolę nad elementami układu napędowego. Kursy potrwają 30 dni. W ich trakcie dokonana zostanie również ocena przebiegu dotychczasowych szkoleń, które według dowództwa US Navy w niewystarczający sposób przygotowały załogi do służby i doprowadziły do serii awarii, które unieruchomiły okręty klasy Littoral Combat Ship . 

Od grudnia ub.r. 4 okręty klasy LCS doznały awarii układu napędowego. Pod koniec sierpnia misję bojową przerwać musiał USS Coronado (LCS 4), typu Independence (Awaria USS Coronado, 2016-08-31). Okręt powrócił do bazy Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach. Kilka dni wcześniej odnotowano awarię siłowni USS Freedom (LCS 1), typu Freedom (Problemy z USS Freedom, 2016-08-29). 

W drodze powrotnej do San Diego Naval Base jest z kolei USS Fort Worth (LCS 3). Przez ostatnie miesiące okręt pozostawał unieruchomiony w Changi Naval Base w Singapurze, gdzie przechodził remont silników diesla (USS Fort Worth wraca do San Diego, 2016-08-23). Z kolei w grudniu ub. r. awaria przerwała podróż USS Milwaukee (LCS 5) do portu macierzystego w San Diego (Awaria USS Milwaukee, 2015-12-15). Kilka dni wcześniej okręt przyjęto do służby (USS Milwaukee w linii, 2015-11-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.