Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przegląd USS Boxer

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 grudnia 2016

W San Diego rozpoczęto ostatnie przygotowania do przeglądu remontowego śmigłowcowca desantowego USS Boxer.

USS Boxer wchodzi do stoczni General Dynamics NASSCO / Zdjęcie: GD NASSCO

Wczoraj do stoczni General Dynamics National Steel and Shipbuilding (NASSCO) w San Diego wszedł śmigłowcowiec desantowy USS Boxer (LHD 4), typu Wasp (Duże zlecenie dla NASSCO, 2016-03-22). Tym samym rozpoczęto ostatnie przygotowania do przeglądu remontowego okrętu. Przedsięwzięcie będzie realizowane do października 2017. Jego koszt wyniesie ok. 83 mln USD (351,3 mln zł).

Prace stoczniowe obejmą m.in. ocenę stanu poszycia kadłuba i nadbudówki oraz pokładu lotniczego okrętu, a także przegląd podstawowych systemów pokładowych, w tym układu napędowego, urządzeń obserwacyjnych, modułów nawigacji satelitarnej i stacji łączności radiowej oraz systemów uzbrojenia i samoobrony. Niesprawne i przestarzałe wyposażenie zostanie naprawione lub wymienione.

USS Boxer jest 4. z serii 8 śmigłowcowców desantowych typu Wasp eksploatowanych przez US Navy (Remont USS Wasp, 2016-12-06). Jednostkę przyjęto do służby w lutym 1995. Okręt stacjonuje w Naval Base San Diego w Kalifornii. W przyszłości śmigłowcowce tego typoszeregu zostaną zastąpione w linii nowocześniejszymi okrętami typu America (Nowe imiona amerykańskich okrętów, 2016-11-14; F-35B na USS America, 2016-11-03). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.