Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Detroit po testach

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 25 lipca 2016

US Navy zakończyła testy odbiorcze okrętu USS Detroit. Jednostka zostanie przyjęta do służby jesienią.

USS Detroit przeszedł testy odbiorcze. Okręt jest przygotowywany do ceremonii przyjęcia do służby. Uroczystość odbędzie się późnym latem lub jesienią w Detroit / Zdjęcie: USN

US Navy poinformowała o zakończeniu kilkutygodniowych testów odbiorczych okrętu USS Detroit (LCS 7), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship (LCS). Próby prowadzono pod nadzorem Board of Inspection and Survey (INSURV) i we współpracy z producentem jednostki, stocznią Marinette Marine z Wisconsin.

Podczas testów oceniono pracę podstawowych systemów pokładowych, w tym układu napędowego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, modułów nawigacji satelitarnej, a także systemów zarządzania walką i samoobrony. W najbliższych tygodniach przeprowadzony zostanie przegląd okrętu. Producent usunie też wszelkie usterki wykryte podczas prób i przygotuje jednostkę do ceremonii przyjęcia do służby (Wodowanie USS Detroit, 2014-10-20).

USS Detroit znajdzie się w linii jesienią br. Uroczystość przyjęcia jednostki do służby zostanie zorganizowana w Detroit w stanie Michigan. Następnie okręt przejdzie do nowego portu macierzystego w kalifornijskim San Diego. Na miejscu stacjonują już 3 inne jednostki typu Freedom, USS Freedom (LCS 1, MQ-8 z pokładu USS Freedom, 2014-05-19), USS Fort Worth (LCS 3, Długi powrót USS Fort Worth, 2016-04-15) i USS Milwaukee (LCS 5, Awaria USS Milwaukee, 2015-12-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.