Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LCSy w walce z przemytem narkotyków

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 08 lutego 2019

Co najmniej jeden okręt klasy Littoral Combat Ship ma zostać skierowany w br. na wody nieopodal wybrzeży Ameryki Południowej i Środkowej, aby wspomóc walkę z przemytem narkotyków do USA.

Dowódca U.S. Southern Command zapowiedział, że co najmniej jeden okręt klasy LCS zostanie skierowany w br. na wody nieopodal wybrzeży Ameryki Południowej i Środkowej, aby wspomóc walkę z przemytem narkotyków do USA / Zdjęcie: SOUTHCOM

Podczas wysłuchania przed senacką komisją ds. sił zbrojnych szef amerykańskiego dowództwa regionalnego U.S. Southern Command (SOUTHCOM), adm. Craig S. Faller (na zdjęciu), zapowiedział, że US Navy skieruje w br. jeden okręt klasy Littoral Combat Ship w rejon odpowiedzialności SOUTHCOM. Adm. Faller nie podał jednak, który z LCSów będzie prowadził działania operacyjne nieopodal wybrzeży Ameryki Południowej i Środkowej, ani jak długo potrwa jego misja (LCSy wznawiają działania operacyjne, 2019-01-16). 

Jak można się domyślać, głównym zadaniem jednostki klasy LCS będzie patrolowanie wyznaczonych obszarów odpowiedzialności i przeciwdziałanie przemytowi narkotyków do USA, m.in. w ramach współpracy z okrętami Straży Wybrzeża USA (USCG) oraz siłami morskimi regionalnych sojuszników. Ponadto, taka jednostka będzie również uczestniczyła w ćwiczeniach morskich prowadzonych w rejonie odpowiedzialności SOUTHCOM i najprawdopodobniej odbędzie też serię kurtuazyjnych wizyt w wybranych portach.

O możliwości użycia okrętów klasy LCS do walki z przemytem narkotyków wodami Morza Karaibskiego mówiono od niemal roku. Już w 2018 pojawiły się informacje o tym, że US Navy rozważa oddelegowanie swoich okrętów do tych zadań i wsparcia SOUTHCOM (LCSy do walki z przemytem narkotyków?, 2018-05-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra