Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LCSy wznawiają działania operacyjne

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 16 stycznia 2019

US Navy zapowiedziała, że w br. aż trzy okręty klasy Littoral Combat Ship rozpoczną swoje misje bojowe. W 2018 żadna z jednostek nie opuściła portów.

Zapowiedź użycia operacyjnego trzech okrętów klasy LCS zwiastuje nastanie lepszych czasów dla programu Littoral Combat Ship. Jest to również dobra informacja dla US Navy, której siły są mocno rozproszone w różnych częściach świata / Zdjęcie: Lockheed Martin

W 2019 swoje pierwsze misje bojowe rozpoczną m.in. USS Montgomery (LCS 8, Testy uzbrojenia USS Montgomery, 2018-07-25) i USS Gabrielle Giffords (LCS 10, USS Gabrielle Giffords w San Diego, 2017-07-07), typu Independence. Oba okręty stacjonują w San Diego i wchodzą w skład Littoral Combat Ship Squadron 1. W drugiej połowie br. oba okręty mają opuścić port macierzysty i skierować się na zachodnie wody Oceanu Spokojnego.

Do ich zadań będzie należało prowadzenie operacji patrolowych, współpraca z siłami lokalnych sojuszników oraz udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich. Podobne działania, z tym że na Oceanie Atlantyckim, prowadzić będzie stacjonujący w Mayport na Florydzie USS Detroit (LCS 7, USS Detroit w linii, 2016-10-22), typu Freedom. Okręt wchodzi w skład LCS Squadron 2. Na początku 2020 swoją misję ma z kolei rozpocząć USS Little Rock (LCS 9), który w ub.r. wsławił się tym, że na kilka miesięcy utknął w kanadyjskim Montrealu, gdy okoliczne wody zostały skute lodem podczas surowej nawet jak na tamte warunki zimy (USS Little Rock w Mayport, 2018-04-13).

Zapowiedź rozpoczęcia działań operacyjnych przez okręty klasy Littoral Combat Ship, a więc jednokadłubowe jednostki typu Freedom i trimarany typoszeregu Independence, jest pozytywnym sygnałem. Dowodzi on bowiem, że US Navy udało się uporać z problemami, jakie w ostatnich miesiącach i latach trapiły tą nową klasę okrętów. Ich eksploatacja była utrudniona ze względu na powtarzające się usterki techniczne, braki kadrowe i niewystarczające wyszkolenie i zgranie załóg (Cztery LCSy gotowe do misji w 2019, 2018-08-23; Bezużyteczne LCSy, 2018-04-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.