Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zhuhai 2014: Jubileusz pełen premier

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 10 listopada 2014

Tegoroczna, 10. z kolei edycja China International Aviation & Aerospace Exhibition obfituje w wiele premier. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi dopiero jutro, ale wiele statków powietrznych pojawiło się znacznie wcześniej.

J-31 prezentował się podczas pokazów w locie. Niestety, duże zamglenie powietrza znacznie ograniczało widoczność

Fani lotnictwa wojskowego mogą na żywo obejrzeć możliwości najnowszego chińskiego samolotu wielozadaniowego J-31. Pogłoski na jego temat, mówiące, że będzie to konstrukcja przeznaczona wyłącznie na eksport, mają potwierdzić się właśnie podczas tegorocznej imprezy. Na stoisku producenta, przedsiębiorstwa AVIC, wystawiono makietę samolotu, na razie szczelnie osłoniętą, pod którą znajduje się tabliczka z oznaczeniem FC-31. Może to sugerować, że znaleziono już partnera biznesowego do kontynuacji przedsięwzięcia (J-31 samolotem pokładowym?, 2013-12-12, J-31 tylko na eksport, 2013-09-26).

Dwie kolejne nowości z ChRL - transportowiec Y-20 (Y-20 oblatany, 2013-01-26) i samolot wczesnego ostrzegania i kierowania KJ-2000 (bazujący konstrukcyjnie na Ił-76) ustawiono w odległej części lotniska, niedostępnej dla publiczności. Jednak mają się pojawić podczas pokazów w locie.

Ujawnienie makiety kabiny MA700 cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem miejscowych mediów

Co ciekawe, dziś także ujawniono nowy wspólny projekt AVIC i Airbus Helicopters - Avicopter AC3X2 (Zhuhai 2014: Premiera AC3X2, 2014-11-10). Inną nowością z branży lotnictwa komunikacyjnego jest pełnowymiarowa makieta kabiny turbośmigłowego  samolotu komunikacji regionalnej MA700. Ma on uzyskać Certyfikat Typu w 2018 (MA700 wejdzie do eksploatacji w 2019, 2013-12-27).

Pierwszy przedseryjny Airbus A380 z okolicznościowym napisem gratulacyjnym dla organizatorów imprezy w Zhuhai / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

Spośród zagranicznych konstrukcji największym zainteresowaniem cieszy się Suchoj Su-35, który kilka razy startował do dynamicznego pokazu. Inną dużą atrakcją - dosłownie i w przenośni - jest pierwszy przedseryjny Airbus A380, na burcie którego naniesiono okolicznościowy napis z okazji jego udziału w imprezie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.