Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GDLS razem z Thalesem

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 marca 2015

General Dynamics Land Systems porozumiało się z Thales Australia w sprawie wystawienia wspólnej oferty w przetargu na dostawę Australii serii nowych wozów rozpoznawczych.

GDLS Australia i Thales Australia opracują i wystawią wspólną ofertę w przetargu na dostawę Australii serii nowych wozów rozpoznawczych. Dostawca pojazdów zostanie poznany w 2017. Pierwsze wozy trafią do odbiorcy w maju 2020. Zastąpią w linii eksploatowane od lat 1990. rozpoznawcze Australian Light Armoured Vehicle (ASLAV) 8x8 / Zdjęcie: MO Australii

W ramach drugiego etapu programu LAND, siły zbrojne Australii zamierzają zakupić 225 nowych wozów rozpoznawczych (Combat Reconnaissance Vehicle, CRV). General Dynamics Land Systems i Thales Australia zawarły wstępne porozumienie o opracowaniu i wystawieniu wspólnej oferty w ogłoszonym w lutym przetargu (Jeszcze o australijskich CRV, 2015-02-20, Druga faza LAND 400, 2015-02-19). 

Producenci nie podali szczegółów opracowywanej przez siebie oferty. Można podejrzewać, że w konkursie wystawiony zostanie pojazd oparty na konstrukcji wozów bojowych rodziny LAV, doposażonych w urządzenia pokładowe Thalesa. Jak wiadomo, GDLS i Thales będą rywalizować m.in. z BAE Systems i Patria Land Systems Oy, które zamierzają zaoferować Australijczykom wozy oparte na fińskich Armoured Modular Vehicle (AMV) 8x8, doposażone w urządzenia BAE Systems (Wspólna oferta BAE Systems i Patrii, 2014-09-22). Udział w konkursie wziąć ma również konsorcjum: Boeing Defense Australia, Oto Melara i Iveco z transporterem rodziny Centauro oraz francuskie Nexter z VBCI 8x8.

Wspólna oferta GDLS i Thalesa ma duże szanse na sukces. Wojska lądowe Australii eksploatują już wozy bojowe dostarczone przez obu producentów. Warto wspomnieć, że CRV zastąpią w linii dostarczone przez GDLS Australia, Australian Light Armoured Vehicle (ASLAV, na zdjęciu) 8x8 – wersję LAV-25 dla USMC i pochodną kołowego transportera opancerzonego Piranha 8x8. Z kolei Thales Australia od lat dostarcza rodzimym siłom zbrojnym samochody terenowe Bushmaster 4x4 (Tysięczny Bushmaster dla Australii, 2013-06-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.