Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Problemy techniczne HMCS Athabaskan

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 lipca 2015

HMCS Athabaskan, ostatni z kanadyjskich niszczycieli rakietowych typu Iroquois, przechodzi remont w bazie CFB Halifax. Okręt najprawdopodobniej nie weźmie udziału w jesiennych wielonarodowych ćwiczeniach morskich, Trident Juncture.

HMCS Athabaskan przechodzi kolejny remont w porcie morskim CFB Halifax. Okręt najprawdopodobniej nie weźmie udziału w jesiennych wielonarodowych ćwiczeniach morskich, Trident Juncture / Zdjęcie: MO Kanady

HMCS Athabaskan (DDG 282), okręt flagowy kanadyjskiej floty atlantyckiej (Maritime Forces Atlantic) i ostatni z niszczycieli rakietowych typu Iroquois, przechodzi kolejny remont. Okręt znajduje się w porcie macierzystym CFB Halifax, na wschodnim wybrzeżu kraju. Po raz kolejny posłuszeństwa odmówił układ pędny jednostki.

Pogarszający się stan techniczny blisko 43-letniego okrętu praktycznie wyklucza jego udział w jesiennych wielonarodowych ćwiczeniach morskich Trident Juncture, które odbędą się u wybrzeży Europy Południowej. Decyzja o ewentualnym wysłaniu jednostki na Morze Śródziemne zostanie najprawdopodobniej podjęta do końca lata.

HMCS Athabaskan pozostaje w linii od września 1972. Royal Canadian Navy (RCN, królewska marynarka wojenna Kanady) chce zachować niszczyciel w służbie do 2017. W ostatnich miesiącach RCN zakończyła eksploatację pozostałych jednostek typu Iroquois, HMCS Iroquois (DDG 280) i HMCS Algonquin (DDG 283, Kanada wycofała HMCS Iroquois, 2015-05-07; Kanady problem z okrętami, 2014-04-22). W następnej dekadzie ich miejsce zajmą pierwsze z serii nowych okrętów budowanych w ramach programu Single Class Surface Combatant (Kanadyjska ofensywa DCNS, 2015-05-27; Projekt kanadyjskich okrętów do 2017, 2015-05-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.