Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Problemy techniczne HMCS Athabaskan

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 lipca 2015

HMCS Athabaskan, ostatni z kanadyjskich niszczycieli rakietowych typu Iroquois, przechodzi remont w bazie CFB Halifax. Okręt najprawdopodobniej nie weźmie udziału w jesiennych wielonarodowych ćwiczeniach morskich, Trident Juncture.

HMCS Athabaskan przechodzi kolejny remont w porcie morskim CFB Halifax. Okręt najprawdopodobniej nie weźmie udziału w jesiennych wielonarodowych ćwiczeniach morskich, Trident Juncture / Zdjęcie: MO Kanady

HMCS Athabaskan (DDG 282), okręt flagowy kanadyjskiej floty atlantyckiej (Maritime Forces Atlantic) i ostatni z niszczycieli rakietowych typu Iroquois, przechodzi kolejny remont. Okręt znajduje się w porcie macierzystym CFB Halifax, na wschodnim wybrzeżu kraju. Po raz kolejny posłuszeństwa odmówił układ pędny jednostki.

Pogarszający się stan techniczny blisko 43-letniego okrętu praktycznie wyklucza jego udział w jesiennych wielonarodowych ćwiczeniach morskich Trident Juncture, które odbędą się u wybrzeży Europy Południowej. Decyzja o ewentualnym wysłaniu jednostki na Morze Śródziemne zostanie najprawdopodobniej podjęta do końca lata.

HMCS Athabaskan pozostaje w linii od września 1972. Royal Canadian Navy (RCN, królewska marynarka wojenna Kanady) chce zachować niszczyciel w służbie do 2017. W ostatnich miesiącach RCN zakończyła eksploatację pozostałych jednostek typu Iroquois, HMCS Iroquois (DDG 280) i HMCS Algonquin (DDG 283, Kanada wycofała HMCS Iroquois, 2015-05-07; Kanady problem z okrętami, 2014-04-22). W następnej dekadzie ich miejsce zajmą pierwsze z serii nowych okrętów budowanych w ramach programu Single Class Surface Combatant (Kanadyjska ofensywa DCNS, 2015-05-27; Projekt kanadyjskich okrętów do 2017, 2015-05-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.