Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wietnam odbiera japoński patrolowiec

Marynarka wojenna, 11 lutego 2015

Japonia przekazała Wietnamowi pierwszy kuter patrolowy.

Straż wybrzeża Wietnamu odebrała pierwszy kuter patrolowy przekazany przez Japonię / Zdjęcie: Thanhnien News

Kuter przekazano 4 lutego w Đà Nẵng w centrum kraju. Jednostka ma 56,7 m długości. Wyporność całkowita przekracza 700 t. Okręt rozwija prędkość 14 w. Przystosowano go do prowadzenia działań patrolowych oraz poszukiwawczo-ratowniczych.

Deklaracja pomocy wojskowej dla Hanoi padła podczas 6. spotkania Japońsko-Wietnamskiego Komitetu Współpracy w 2014. Tokio zapowiedziało wówczas przekazanie sojusznikowi sześciu kutrów patrolowych (Japonia pomaga Wietnamowi, 2014-08-04). Jednostki trafią do odbiorcy w ramach japońskiego rządowego programu pomocowego Official Development Assistance (ODA).

Dwa z kutrów należały przedtem do japońskiej Agencji ds. Rybołówstwa, pozostałe – do osób lub przedsiębiorstw prywatnych. Okręty będą używane przez straż wybrzeża Wietnamu. Jednostki mają służyć do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa.

Przekazanie kutrów patrolowych zbiega się w czasie z ociepleniem relacji politycznych między Hanoi a Tokio. Obie stolice pozostają w sporze z ChRL i krytycznie oceniają chińską politykę regionalną (Trzecia Warszawianka w Wietnamie, 2015-02-03, Wietnam zbroi się przeciw ChRL, 2014-06-10). Pomoc w dozbrojeniu marynarki wojennej Wietnamu zapowiedziały też USA (USA dozbroją Guam?, 2012-08-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.