Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie HMS Audacious

Marynarka wojenna, 02 maja 2017

W Wielkiej Brytanii zwodowano czwarty atomowy okręt podwodny typu Astute.

HMS Audacious podczas wytaczania z hali montażowej zakładów BAE Systems w Barrow-in-Furness / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Pod koniec kwietnia w zakładach BAE Systems w Barrow-in-Furness odbyła się ceremonia wodowania atomowego okrętu podwodnego HMS Audacious (S122), typu Astute. Jednostkę umieszczono w doku wypełnionym wodą. W najbliższych miesiącach kontynuowana będzie jej budowa.

Prace nad HMS Audacious rozpoczęto w marcu 2009. Pod koniec ub.r. jednostkę ochrzczono (Chrzest HMS Audacious, 2016-12-19). W 2018 okręt opuści zakłady w Barrow-in-Furness w północno-zachodniej Anglii i rozpocznie pierwsze testy morskie. W tym samym roku okręt powinien trafić do Royal Navy.

HMS Audacious jest czwartym z serii siedmiu atomowych okrętów podwodnych typu Astute zamówionych przez Royal Navy (1,2 mld GBP na Audacious, 2012-12-10). Obecnie w zakładach Barrow-in-Furness w Kumbrii trwają prace nad kolejnymi 3 OP tego typoszeregu: HMS Anson (S123, Zlecenie na kolejny Astute, 2015-11-20), HMS Agamemnon (S124, Kontrakt na HMS Agamemnon , 2017-04-20) i HMS Ajax (S125). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.