Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnia misja USS City of Corpus Christi

Marynarka wojenna, 15 lutego 2016

Amerykański atomowy okręt podwodny powrócił na Hawaje z ostatniej misji bojowej. Wkrótce jednostka zostanie wycofana ze służby.

USS City of Corpus Christi zakończył ostatnią misję bojową w swojej historii. Okręt zostanie wycofany po 33 latach służby / Zdjęcie: USN

W piątek USS City of Corpus Christi (SSN 705), typu Los Angeles, wszedł do Joint Base Pearl Harbor–Hickam na Hawajach, kończąc ostatnią misję bojową w swojej historii. Przez ostatnie 5 miesięcy okręt pełnił służbę na wodach Oceanu Spokojnego.

Kulminacyjnym momentem misji USS City of Corpus Christi był udział w amerykańsko-indyjsko-japońskich ćwiczeniach morskich Malabar 2015 (Rozpoczęto Malabar 2015, 2015-10-14). W ich trakcie okręt uczestniczył w symulowanej walce podwodnej, w ramach której miał wykryć i wyeliminować nieprzyjacielski OP, którego rolę odgrywał indyjski INS Sindhudhvaj (S56), typu Sindhughosh. Paradoksalnie amerykańska jednostka została zatopiona, zanim zdołała nawiązać walkę z nieprzyjacielem (INS Sindhudhvaj zatopił USS City of Corpus Christi?, 2015-12-27).

W najbliższych miesiącach USS City of Corpus Christi zostanie wycofany ze służby (Dziesiątki okrętów do wycofania, 2014-07-17). Okręt pozostaje w linii od 1983. Jego miejsce zajmie jedna z jednostek typu Virginia, budowanych przez General Dynamics Electric Boat i Huntington Ingalls Industries, poprzez należącą do niego stocznię Newport News Shipbuilding (USS John Warner w linii, 2015-08-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.