Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipiny nie kupią Belli 412EPI

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 12 lutego 2018

Podczas ubiegłotygodniowego Singapore Airshow sekretarz obrony Filipin Delfin Lorenzana podpisał kontrakt z koncernem Bell Helicopter dotyczący zakupu 16 śmigłowców Bell 412EPI, za 233,36 mln USD dla Hukbong Himpapawid ng Pilipinas (wojsk lotniczych). Była to umowa międzyrządowa, w której stronami były rząd w Manili i Canadian Commercial Corporation (CCC), ponieważ wiropłaty tego typu produkowane są w zakładach Bell Helicopter Canada w Mirabel.

Filipiny wycofały się z zakupu śmigłowców Bell 412EPI / Zdjęcie: Bell Helicopter

Belle 412EPI miały być dostarczane od początku przyszłego roku. Jak poinformował szef planowania sił zbrojnych Filipin gen. dyw. Restituto Padilla wiropłaty miały posłużyć do misji poszukiwawczo-ratowniczych i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, a także zwalczania ekstremistycznych bojówek maoistyczncyh i pro-islamskich na terenie kraju.

To ostatnie zdanie spowodowało, że kilku kanadyjskich polityków zaprotestowało przeciwko transakcji, motywując ją jako wspieranie rządu w Manili i prezydenta Rodrigo Duterte, oskarżanego o łamanie praw człowieka. W tej sytuacji filipiński przywódca 9 lutego oficjalnie poinformował o zerwaniu umowy.

Chcę powiedzieć Siłom Zbrojnym, żeby zerwały umowę. Będziemy szukać innego dostawcy [śmigłowców]. Szanujemy stanowisko Kanady. Nie będziemy kupować więcej [uzbrojenia] z Kanady lub ze Stanów Zjednoczonych, ponieważ zawsze jest jakiś warunek – powiedział prezydent Duterte podczas konferencji prasowej (Filipiny kupiły Super Tucano, 2017-11-30, AW159 dla Filipin, 2016-03-24).

Rzecznik prezydenta Kanady Harry Roque powiedział wcześniej, że śmigłowce Bell 412EPI będą używane przez Filipińczyków wyłącznie do transportu personelu i zaopatrzenia podczas usuwania skutków katastrof, a także do transportu rannych żołnierzy. Kiedy zobaczyliśmy tę umowę ... natychmiast rozpoczęliśmy jej przegląd z odpowiednimi władzami. Oczywiście zapoznamy się faktami i podejmiemy właściwą decyzję – dodał minister ds. handlu zagranicznego Kanady Francois-Philippe Champagne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.