Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Fregaty OHP pójdą na dno

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 marca 2018

US Navy zamierza wykorzystać dwie, wycofane już ze służby fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry (OHP) jako cele nawodne, które zostaną zatopione podczas przyszłych ćwiczeń.

Prezentowana na zdjęciu fregata rakietowa USS Ingraham (FFG 61) zostanie zatopiona podczas jednych ze zbliżających się ćwiczeń morskich US Navy / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Jeffry A. Willadsen, USN

Według dziennika Kitsap Sun dwie fregaty rakietowe: USS Ingraham (FFG 61) i USS Ford (FFG 54, Wycofywanie OHP, 2013-11-01), typu Oliver Hazard Perry, zostaną wykorzystane przez US Navy jako cele nawodne podczas jednych ze zbliżających się ćwiczeń morskich. Oba okręty wycofano ze służby w l. 2013-2015 i od tego czasu znajdują się w bazie US Navy w Bremerton, w stanie Waszyngton.

USS Ingraham i USS Ford najprawdopodobniej zostaną zatopione podczas zbliżających się wielonarodowych ćwiczeń morskich, takich jak Rim of the Pacific (RIMPAC) lub Valiant Shield. Oba okręty zostaną obrane za cel przez ćwiczące jednostki, a następnie, po zniszczeniu, pójdą na dno.

Tego typu praktyka jest czymś typowym dla US Navy, jak i sił morskich wielu innych państw. Pozwala nie tylko na wykorzystanie wycofanego ze służby okrętu do celów szkoleniowych, ale także umożliwia zaoszczędzenie znacznych środków finansowych, bowiem przygotowanie okrętu do zatopienia podczas ćwiczeń morskich uchodzi za rozwiązanie tańsze niż zezłomowanie takiej jednostki. Dla przykładu, podczas ostatniej edycji wspomnianych ćwiczeń RIMPAC, zorganizowanej w 2016, zatopiono w ten sposób inną z fregat typu OHP, USS Thach (FFG 43, Zatopiono USS Thach, 2016-07-18). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.