Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katar zamówił MRTT

Lotnictwo wojskowe, 28 marca 2014

Wojska lotnicze emiratu Kataru zamówiły 2 wielozadaniowe transportowce-tankowce Airbus A330 MRTT.

 Zdjęcie: Airbus Defence & Space

Co ciekawe, decyzja została opublikowana przez producenta samolotów, koncern Airbus Defence & Space bez żadnych wcześniejszych doniesień na temat negocjacji, czy zainteresowania ze strony Arabów. W oficjalnej relacji można przeczytać jedynie, że europejski koncern został wybrany jako dostawca 2 A330 MRTT.

Dzięki temu zamówieniu, liczba sprzedanych A330 MRTT wzrosła do 36. 17 z nich jest obecnie eksploatowana przez wojska lotnicze Australii, Arabii Saudyjskiej (Pierwszy saudyjski A330 MRTT w służbie, 2013-02-27), W. Brytanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. O wyborze samolotów tego typu informował niedawno Singapur (Singapur kupi MRTT, 2014-03-06), a Indie prowadzą finałowe negocjacje w sprawie dostawy 6 MRTT (Airbus A330 MRTT wygrywa w Indiach, 2013-01-05).

Nowe tankowce są niezbędne, aby zapewnić odpowiednie zdolności operacyjne wielozadaniowym 72 samolotom bojowym, do zakupu których Katar przymierza się od pewnego czasu. O zdobycie zamówienia rywalizują Boeing F-15E i F/A-18E/F Super Hornet, Dassault Rafale, Eurofighter Typhoon i Lockheed Martin F-16.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.