Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa na hełmy dla spadochroniarzy

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 lipca 2014

Inspektorat Uzbrojenia i PSO Maskpol podpisały dzisiaj umowę na dostawę ponad 5,1 tys. nowych hełmów dla spadochroniarzy.

Przedstawiciele Maskpolu (w tym prezes zarządu przedsiębiorstwa Krzysztof Dędek, drugi od lewej) i Inspektoratu Uzbrojenia po podpisaniu umowy na dostawę ponad 5,1 tys. hełmów

W ramach podpisanej dzisiaj umowy, Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol do końca 2014 dostarczy 5175 nowych hełmów bojowych przystosowanych do wykonywania skoków spadochronowych. Wartość umowy wynosi 5.149.487,25 zł (z VAT). Postępowanie realizowane było w trybie przetargu ograniczonego (Maskpol dla spadochroniarzy, 2014-06-25).

Hełmy przeznaczone są do ochrony głowy użytkownika przed bezpośrednimi uderzeniami odłamkami i niektórymi pociskami broni strzeleckiej, skutkami uderzeń niebezpiecznymi przedmiotami oraz przed urazami podczas wykonywania zadań w warunkach bojowych wojsk powietrzno-desantowych (aeromobilnych).

Nowe hełmy dla spadochroniarzy mają zastąpić przestarzały model wz. 1963, który jako jedyny został zatwierdzony do wykonywania w nim skoków spadochronowych / Zdjęcia: Maskpol

Nowe modele zastąpią one w jednostkach rozpoznawczych oraz 6. Brygadzie Powietrznodesantowej dotychczas wykorzystywane przy desantowaniu z powietrza stare hełmy wz. 1963. Do tej pory spadochroniarze musieli korzystać z dwóch rodzajów osłon głowy – przestarzałych stalowych, używanych jedynie podczas skoków oraz kewlarowych do walki.

Dodatkowo w ramach umowy PSO Maskpol zobowiązał się do udzielenia licencji na wykorzystanie przez jednostki organizacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej dokumentacji technicznej. Zostanie ona dostarczona wraz z materiałami szkoleniowymi w postaci tablic poglądowych.

Maskpol zaangażowany jest też w prace nad polskim żołnierzem przyszłości Tytan (Tytan wynegocjowany, 2014-06-27), w tym egzoszkieletem wspomagającym ruch i działanie żołnierza, od lat dostarcza Wojsku Polskiemu osłony balistyczne oraz maski przeciwgazowe i stroje ochronne (Kamizelki i hełmy z PHO na Ukrainie, 2014-06-30; Zamówienie dla Maskpolu na MP-6 i FOO-1, 2012-10-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.