Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia zdecyduje się na tuzin OP?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 lutego 2016

Władze Australii mogą zdecydować się na kupno 12 konwencjonalnych okrętów podwodnych.

Rząd Malcolma Turnbulla rozważa kupno serii 12 nowych konwencjonalnych okrętów podwodnych / Zdjęcie: MO Australii

W br. Canberra powinna wybrać dostawcę serii nowych konwencjonalnych okrętów podwodnych (Dwóch oferentów w australijskim przetargu, 2016-01-25). Australia zamierza przeznaczyć ok. 50 mld AUD (ok. 140 mld zł) na zakup i eksploatację jednostek, które zastąpią w linii wiekowe OP typu Collins.

Rząd Malcolma Turnbulla wciąż nie podjął jednak kluczowej decyzji dotyczącej liczby zamawianych okrętów. Poprzedni premier Australii, Tony Abbott, zapewniał w 2013 o gotowości nabycia tuzina nowych OP. Wszystkie okręty miałyby powstać w stoczni ASC w Adelaide, we współpracy z wybranym partnerem z zagranicy (Australia ratuje przemysł stoczniowy, 2015-08-05). Jednak w ostatnich miesiącach członkowie gabinetu Turnbulla sugerowali możliwość ograniczenia zakupu do zaledwie 8 jednostek, z opcją zamówienia kolejnych 4 w przyszłości.

Informacja o liczbie zamawianych okrętów najprawdopodobniej zostanie zawarta w nowej Białej Księdze, którą australijski resort obrony opublikuje w br. Warto podkreślić, że dowództwo Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii) zabiega o pozyskanie 12 jednostek. Przedstawiciele marynarki wojennej przekonują, że mniejsza liczba okrętów podwodnych może okazać się niewystarczająca, aby skutecznie realizować zadania operacyjne i przygotować się na zmiany, jakie mogą zajść w regionalnym systemie bezpieczeństwa m.in. wskutek nowej polityki ChRL (Prowokacje na M. Południowochińskim, 2016-01-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.