Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japonia przygotowuje się do przetargu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 listopada 2015

Do końca miesiąca władze Japonii złożą Canberze ofertę sprzedaży serii nowych konwencjonalnych okrętów podwodnych.

Japońskie władze będą prężnie wspierać rodzimych producentów stoczniowych ubiegających się o zlecenie na dostawę Australii tuzina nowych OP / Zdjęcie: MO Japonii

Rząd w Tokio precyzuje oficjalną ofertę sprzedaży przygotowaną z myślą o jednym z najważniejszych programów Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii) – zakupem tuzina konwencjonalnych okrętów podwodnych. Nowe jednostki zastąpią w linii wiekowe i niesprawne OP typu Collins (Obsługa techniczna Collinsów, 2014-08-06).

Choć szczegóły japońskiej oferty wciąż pozostają tajemnicą, to z informacji uzyskanych przez lokalne media wynika, że Tokio będzie chciało zainteresować Canberrę propozycją wspólnego opracowania i budowy serii nowych OP. Jednostki najprawdopodobniej zostaną oparte na projekcie rodzimych okrętów podwodnych typu Sōryū, które są systematycznie pozyskiwane przez Japońskie Morskie Siły Samoobrony (Wodowanie kolejnego Soryu, 2015-11-02). Warto przypomnieć, że zakup OP typu Sōryū jest też rozważany przez władze w Indiach (Indie potwierdzają zainteresowanie Soryu, 2015-03-30).

Istotnym punktem japońskiej oferty ma być możliwość przeniesienia produkcji nowych okrętów bezpośrednio do Australii. Kluczowym czynnikiem, warunkującym zakres zaangażowania lokalnego przemysłu w przedsięwzięcie, będzie potencjał produkcyjny australijskich stoczni (Brak wiary w ASC, 2014-11-26). Głównymi konkurentami japońskich Mitsubishi Heavy Industries i Kawasaki Shipbuilding – producentów Sōryū, którzy korzystają ze wsparcia rządu Japonii – będzie francuska grupa stoczniowa DCNS i niemiecka TKMS (ThyssenKrupp Marine Systems, DCNS ujawnia ofertę dla Australii, 2015-07-15; TKMS gotowe kupić stocznię ASC, 2014-12-18). Wcześniej z udziału w konkursie wykluczono szwedzkiego Saaba (Australijskie OP nie dla Saaba, 2015-02-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.