Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Navantia w programie FFG(X)

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 lutego 2018

Hiszpańska grupa stoczniowa podała kilka szczegółów przygotowywanej przez siebie oferty na nowe fregaty rakietowe US Navy.

W pracach nad nowymi fregatami rakietowymi US Navy General Dynamics Bath Iron Works i Navantia będą opierać się na projekcie australijskich niszczycieli rakietowy typu Hobart / Zdjęcie: Navantia

Navantia zaangażuje się w prace nad projektem nowych amerykańskich fregat rakietowych wspólnie z General Dynamics Bath Iron Works. Obaj partnerzy oprą przygotowywaną przez siebie ofertę o rozwiązania zastosowane we fregatach rakietowych proj. F100, które są już eksploatowane przez marynarki wojenne Hiszpanii i Norwegii (Wsparcie norweskich fregat, 2017-04-04), a właściwie ich pochodną – australijskie niszczyciele rakietowe typu Hobart (Przerwa w testach morskich HMAS Hobart, 2018-02-19).

General Dynamics BIH i Navantia mają 16 miesięcy na przygotowanie projektu amerykańskich fregat. Partnerzy otrzymają na ten cel co najmniej 15 mln USD (50 mln zł) od Departamentu Obrony USA (Kontrakt na amerykańskie fregaty, 2018-02-19). Prace projektowe mają zakończyć się do czerwca 2019.

Po tym terminie US Navy wybierze najlepszy z przedłożonych projektów, a jego autor zostanie zaproszony do negocjacji kontraktu na dokończenie prac projektowych i rozpoczęcie budowy okrętów. Poza GD BIH i Navantią zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu otrzymały: Austal USA (Austal komentuje udział w programie FFG(X), 2018-02-20), Fincantieri, Huntington Ingalls Industries i Lockheed Martin. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.