Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej funduszy z USA dla Izraela

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 marca 2015

Amerykańscy kongresmani zwrócili się do władz USA z apelem o przekazanie dodatkowych środków finansowych na rozwój izraelskiego systemu obrony powietrznej.

Część kongresmanów zwróciła się do amerykańskiej legislatywy i rządu USA o przekazanie Izraelowi w 2016 ok. 500 mln USD na dalszy rozwój systemu obrony powietrznej / Zdjęcie: MO Izraela

Dwóch kongresmanów z Illinois i Nowego Jorku zwróciło się do członków legislatywy oraz Białego Domu z apelem o przeznaczenie blisko 0,5 mld USD (1,8 mld zł) na wsparcie dalszych prac nad izraelskim systemem obrony powietrznej. Członkowie Izby Reprezentantów chcą, aby USA przekazały Izraelowi 41,4 mln USD (155,8 mln zł) na rozwój systemu Iron Dome, 286,9 mln USD (1 mld zł) na zestawy David’s Sling oraz 146 mln USD (549,5 mln zł) na Arrow 3 (Nieudana próba Arrow 3, 2014-12-17, Faza testowa David’s Sling, 2014-12-04, Więcej na Iron Dome z USA?, 2014-07-16).  

Dalsza pomoc finansowa ma zostać uwzględniona podczas prac nad perspektywą budżetową Departamentu Obrony USA na nowy rok fiskalny, rozpoczynający się 1 października. Dla przypomnienia, w br. Waszyngton zamierza przeznaczyć na wsparcie izraelskich systemów obrony powietrznej 272,7 mln USD (ok. 1 mld zł). Środki miałyby trafić do Izraela bezpośrednio z budżetu rządowej Missile Defense Agency. 

Warto przypomnieć, że od 2009 USA przeznaczyły co najmniej 2,9 mld USD (10,9 mld zł) na rozwój izraelskiego systemu obrony powietrznej (Pomoc USA dla Izraela, 2015-03-05). Co więcej, w ciągu ostatnich 6 lat Waszyngton przekazał sojusznikowi w ramach pomocy wojskowej 20,5 mld USD (77,1 mld zł). Spora część środków została przeznaczona na zakup nowego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, często produkcji amerykańskiej (Izrael kupuje kolejne F-35, 2015-02-23, Pierwszy Samson w Izraelu, 2014-04-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.