Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja indyjskich OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 listopada 2015

ThyssenKrupp Marine Systems chce skłonić władze Indii do rozpoczęcia modernizacji okrętów podwodnych typu Shishumar.

TKMS oferuje Indiom przeprowadzenie gruntownego remontu i modernizacji 4 OP typu Shishumar (typ 209), eksploatowanych przez BNS od lat 1980. / Zdjęcie: MO Indii

O planach niemieckiej grupy stoczniowej poinformował dr Gurnad Sodhi, dyrektor zarządzający ThyssenKrupp Marine Systems India w wywiadzie udzielonym agencji prasowej Press Trust of India. W najbliższych latach dla producenta z Niemiec priorytetem będzie rywalizacja w zapowiadanym przetargu na dostawę serii nowych konwencjonalnych okrętów podwodnych. Bhāratīya Nau Senā (marynarka wojenna Indii) chce nabyć 6 takich jednostek w ramach Project 75India (P-75I, Pięć stoczni zawalczy o P-75I, 2015-07-12).

Nim jednak dojdzie do ostatecznych rozstrzygnięć w przetargu na nowe okręty, marynarka wojenna Indii musi zadbać o jednostki, które pozostają w linii od kilkudziesięciu lat. Trzonem floty podwodnej zachodniego dowództwa Bhāratīya Nau Senā są 4 OP typu Shishumar. Okręty zbudowano w oparciu o projekt niemieckich jednostek typ 209. Przyjęto je do służby w latach 1986-1994.

W rozmowie z PTI dr Sodhi potwierdził, że kierowana przez niego spółka jest w stałym kontakcie z dowództwem BNS. Obie strony zgadzają się co do potrzeby przeprowadzenia gruntownego remontu i modernizacji OP typu Shishumar, połączonej z wydłużeniem ich trwałości użytkowej. Wstępny program modernizacyjny m.in. zakłada wyposażenie OP w maszty optoelektroniczne i nowocześniejsze urządzenia łączności. Producent z Niemiec zamierza też usprawnić pracę układu pędnego jednostek, co powinno przełożyć się na zwiększenie ich zasięgu i prędkości, a także wydłużenie autonomiczności. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.