Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DIMDEX 2018: LM promuje MMSC

Imprezy branżowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 marca 2018

Lockheed Martin zaprezentował na DIMDEX model wielozadaniowego okrętu Multi-Mission Surface Combatant, który określany jest jako wersja eksportowa znanej na amerykańskim rynku jednokadłubowej jednostki typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship.

Bazujące na sprawdzonym przez US Navy rozwiązaniu, a jednocześnie znacznie lepiej uzbrojone okręty proj. MMSC oferowane są przez Lockheed Martin państwom na Bliskim Wschodzie i w innych regionach jako wielozadaniowe platformy morskie zdolne do prowadzenia różnorodnych działań bojowych, zarówno w strefach przybrzeżnych jak i z dala od rodzimych wód / Zdjęcie: Michał Jarocki

Nieprzypadkowo na stoisku Lockheed Martina zaprezentowano model okrętu wielozadaniowego Multi-Mission Surface Combatant (MMSC). Region Bliskiego Wschodu jest jednym z priorytetowych, jeżeli chodzi o promocję nowego okrętu opracowanego przez amerykański koncern i jego partnerów przemysłowych (DIMDEX 2016: Międzynarodowa konfiguracja LCS, 2016-04-01).

Jak wiadomo, pierwszym nabywcą jednostek tego projektu będzie Arabia Saudyjska, która w ub.r. zdecydowała się złożyć zamówienie na cztery takie okręty. Podczas dzisiejszej rozmowy z RAPORT-wto przedstawiciel Lockheed Martina potwierdził, że grupa niewymienionych z nazwy państw wyraziła już przynajmniej wstępne zainteresowanie pójściem w ślady władz w Rijadzie i pozyskaniem MMSC.

MMSC oparte są na projekcie jednokadłubowych okrętów typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship, które od kilku lat budowane są dla US Navy (USS Little Rock nadal w Montrealu, 2018-01-24). W odróżnieniu od swoich pierwowzorów, jednostki eksportowe charakteryzują się silniejszym uzbrojeniem, na które składa się m.in. 57-mm armata morska Mk 110, zestawy obrony bezpośredniej SeaRAM, wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwokrętowych, 20-mm zsmu, pionowe wyrzutnie Mk 41 dla pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych RIM-162 Evolved Sea Sparrow Missiles i wyrzutnie torpedowe. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.