Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby morskie Tuo Chiang

Marynarka wojenna, 29 września 2014

Na Tajwanie rozpoczęły się próby morskie pierwszej korwety rakietowej – katamaranu projektu Hsun Hai, Tuo Chiang (618).

Zbudowane w układzie katamaranu z wykorzystaniem technik stealth, korwety rakietowe projektu Hsun Hai mają 60,4 m długości i 14 m szerokości. Ich wyporność całkowita to 500-600 t. Okręty będą mogły rozwijać prędkość 38 w / Zdjęcie: Huanqiu

Próby pozwolą na ocenę funkcjonowania podstawowych systemów i urządzeń pokładowych korwety, w tym układu pędnego, łączności oraz obserwacji i analizy pola walki. Okręt zwodowano wiosną br. (Wodowanie Tuo Chiang, 2014-03-17). Przez ostatnie miesiące realizowano jego doposażanie. Zhōnghuá Mínguó Hǎijūn (marynarka wojenna Republiki Chińskiej) obierze go na przełomie 2014/2015. Jednostka pojawi się w linii w połowie przyszłego roku.

Tuo Chiang to pierwsza z serii 12 korwet rakietowych projektu Hsun Hai, budowanych dla marynarki wojennej Republiki Chińskiej przez lokalną stocznię Lung Teh Shipbuilding. Okręty pozyskiwane są za sumę 853 mln USD (3 mld zł).

Ze względu na przenoszone uzbrojenie, w tym naddźwiękowe pociski przeciwokrętowe Hsiung Feng II/III (po 8), okręty projektu Hsun Hai określane są mianem zabójców lotniskowców. Jednostki powstają w reakcji na trwający od kilku lat wyścig zbrojeń na wodach Morza Południowochińskiego, napędzany przede wszystkim nową ekspansywną polityką regionalną ChRL (Ambitne plany ChRL, 2014-08-13).

Poza budową korwet rakietowych projektu Hsun Hai, marynarka wojenna Tajwanu oczekuje dostaw od USA kolejnych fregat typu Oliver Hazard Perry (Opóźnia się dostawa tajwańskich OHP, 2014-09-11). Pozwolą one na wycofanie ze służby kilku wiekowych fregat typu Knox (Chi Yang) i uzupełnią w linii 8 okrętów typu Cheng Kung, zbudowanych w latach 1990-2004 przez lokalne CSBI, na podstawie projektu OHP.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.