Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna wietnamska Warszawianka w listopadzie

Marynarka wojenna, 18 sierpnia 2014

Trzeci z serii sześciu konwencjonalnych okrętów podwodnych projektu 636 Warszawianka trafi do Wietnamu w listopadzie.

Dużą rolę w ambitnych programach zbrojeniowych Wietnamu odgrywają spory terytorialne z ChRL o wyspy archipelagów Spratly i Paracelskiego / Zdjęcie: MO Wietnamu 

Obecnie trwa szkolenie i zgrywanie załogi kolejnego OP projektu 636, Hải Phòng (HQ-184), prowadzone przez pracowników stoczni Admirałtiejskije Wierfi w St. Petersburgu. Okręt zostanie przekazany Hải quân nhân dân Việt Nam (marynarce wojennej Wietnamu) jesienią br. Oficjalna uroczystość odbioru jednostki odbędzie się na terenie portu morskiego w Cam Ranh na południowym wschodzie kraju – podobnie jak dwóch pierwszych Warszawianek, Ha Noi (HQ-182) i Ho Chi Minh (HQ-183) (Podniesienie bandery na Warszawiankach, 2014-04-04).

W myśl porozumienia z 2009 o wartości 1,7 mld USD (5,3 mld zł), Wietnam wprowadzi do służby 6 jednostek projektu 636 (Stępka pod ostatnią Warszawiankę, 2014-05-29). W maju położono stępkę pod ostatni z OP. Nowe okręty zwiększą potencjał odstraszania Hải quân nhân dân Việt Nam oraz poziom ochrony interesów strategicznych Wietnamu na kontrolowanych przez niego wodach, co ma szczególnie duże znaczenie w dobie spięć politycznych z ChRL (Wietnam zbroi się przeciw ChRL, 2014-06-10). Poza Warszawiankami, Wietnam zakupił w ostatnich latach m.in. 4 fregaty projektu 1166.1, typu Gepard (Więcej Gepardów do 2017, 2014-04-07).

Rywalizacja Wietnamu z ChRL przybiera coraz bardziej umiędzynarodowiony charakter. Nie bez odniesień do Pekinu, władze Japonii postanowiły przekazać sprzęt dla wietnamskich resortów siłowych o wartości 500 mln JPY (15 mln zł), w tym morskie jednostki patrolowe (Japonia pomaga Wietnamowi, 2014-08-04). Z kolei w ostatnich dniach Wietnam wizytował szef Kolegium Połączonych Szefów Sztabów USA, generał Martin Dempsey – pierwszy tak wysoko postawiony amerykański wojskowy od 1971.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.