Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mi-28NE dla Pakistanu?

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 grudnia 2014

Islamabad nie tylko negocjuje z Rosją dostawy śmigłowców bojowych Mi-35M, ale też prowadzi rozmowy na temat najnowszych Mi-28NE Nocny Łowca.

Po podpisaniu umowy na Mi-35M, Rosja ma przekazać dodatkowo cztery śmigłowce Mi-28NE jako wsparcie operacji antyterrorystycznych prowadzonych przez Pakistan. Ma to być też forma zachęty do dalszej współpracy / Zdjęcie: Russian Helicopters

Jak donosi tygodnik Jane’s Defence Weekly Pakistan prowadzi rozmowy z Rosją w sprawie dostaw 15-20 Mi-35M (Mi-35 dla Pakistanu, 2014-11-16). Jednak przy okazji negocjowana jest też kwestia zakupu eksportowej odmiany najnowszego rosyjskiego śmigłowca bojowego Mi-28NE (Więcej irackiego uzbrojenia z Rosji, 2014-08-01; Egipt na zakupach w Rosji, 2014-02-19; Oblot Mi-28UB, 2013-08-09; Rozbił się kolejny Mi-28N, 2012-08-17).

Islamabad dąży do zacieśnienia współpracy wojskowej z Federacja Rosyjską, po odmowie dostaw nowoczesnych śmigłowców przez Stany Zjednoczone. Wcześniej Pakistańczycy próbowali przekonać Amerykanów do dostarczenia im partii wiropłatów wycofywanych z Afganistanu, po zakończeniu misji ISAF (MRAP dla Pakistanu, 2014-09-21; Nowy budżet obronny Pakistanu, 2014-06-05).

Nie ujawniono, ile śmigłowców Mi-28NE chciałby kupić Islamabad. Według informacji JDW, po podpisaniu umowy na Mi-35M, Rosja ma przekazać dodatkowo czterech Nocnych Łowców za darmo jako wsparcie operacji antyterrorystycznych prowadzonych przez Pakistan. Ma to być też forma zachęty do dalszej współpracy i zakupu Mi-28NE.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.