Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Daewoo pomoże w rozbudowie brazylijskiej floty

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 października 2016

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo dostarczy Brazylii dwa nowe okręty i pomoże w modernizacji stoczni marynarki wojennej w Rio de Janeiro.

Lokalne stocznie, w tym prezentowana na zdjęciu Arsenal de Marinha do Rio de Janeiro, będą zaangażowane w budowę nowych brazylijskich okrętów. Ich projekt opracuje południowokoreańskie POSCO Daewoo / Zdjęcie: MO Brazylii

POSCO Daewoo porozumiało się z rządem Brazylii w sprawie współpracy przy budowie 2 nowych okrętów: wielozadaniowej korwety i okrętu desantowego. Przedsiębiorstwo z Republiki Korei pomoże też Brazylijczykom w rozbudowie i modernizacji stoczni Arsenal de Marinha do Rio de Janeiro. Wartość kontraktu wyniesie ok. 1 mld USD (3,8 mld zł).

Producent z Republiki Korei opracuje projekt nowych okrętów i będzie nadzorował ich budowę w Brazylii. Sprawna realizacja przedsięwzięcia może w przyszłości zaowocować kolejnymi zamówieniami od Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii). POSCO Daewoo ma też wykorzystać doświadczenie w dziedzinie projektowania i budowy jednostek morskich w procesie modernizacji stoczni marynarki wojennej w Rio de Janeiro, w której prowadzone są przeglądy remontowe większości brazylijskich okrętów (Sao Paulo utrzymany w linii, 2016-09-29).

W ostatnich latach rząd centralny nie szczędzi środków na podnoszenie zdolności operacyjnych Marinha do Brasil. W latach 2012-2013 Brazylia pozyskała 3 pełnomorskie okręty patrolowe typu Amazonas, zbudowane i dostarczone przez brytyjskie BAE Systems (Ostatni Amazonas w służbie, 2013-09-28). Brazylijczycy odkupili też od Francji okręt desantowy NAM Bahia (G 40), typu Foudre (Operacje lotnicze z pokładu NAM Bahia, 2016-08-16). Jednym z priorytetów brazylijskiej marynarki wojennej jest obecnie program budowy co najmniej 4 konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Scorpène i jednej jednostki o napędzie atomowym (Kolejne opóźnienie Prosub?, 2016-01-22). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.