Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zezwolenie na eksport Procy Dawida

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 stycznia 2017

Rządy Izraela i USA wydały zgodę na eksport zestawów OP Proca Dawida.

Rządy w Jerozolimie i Waszyngtonie dokonały też weryfikacji listy krajów, którym zamierzają zaoferować Procę Dawida / Zdjęcie: MO Izraela

Wkrótce zostanie zgłoszona zdolność operacyjna zestawów obrony przeciwlotniczej / przeciwrakietowej Proca Dawida, używanych przez Hejl HaAvir (izraelskie wojska lotnicze). Został on opracowany wspólnie przez izraelskie przedsiębiorstwa Elisra, Elta i Rafael, a także amerykańskiego Raytheona (Wdrażanie Procy Dawida, 2016-07-14).

Serwis ynetnews.com donosi, że obydwie strony uzyskały już niezbędne zezwolenia rządów Izraela i Stanów Zjednoczonych Ameryki, umożliwiające zaoferowanie Procy Dawida potencjalnym nabywcom eksportowym, m.in. Polsce (Nowy PMT, 2016-10-19).

Jak mówi pracownik Rafaela, zidentyfikowany jako Szlomo: Raytheon jest naszym strategicznym partnerem i razem tworzymy nowe miejsca pracy i współpracujemy z setkami małych i średnich przedsiębiorstw w USA. Po ostatnim etapie prób [Procy Dawida] otrzymaliśmy doskonałą wiadomość od naszych przyjaciół z Raytheona.

Otrzymaliśmy już licencje obydwu rządów [w Jerozolimie i Waszyngtonie], które pozwalają nam zaprezentować Procę Dawida potencjalnym klientom, takim jak Polska. Zdolności Procy Dawida do przechwytywania pocisków balistycznych są znacznie lepsze niż konkurencyjnych zestawów, a w dodatku jest on znacznie tańszy. Mam nadzieję, że będziemy w tym roku świadkami eksportu zestawu – dodaje urzędnik Rafaela Szlomo.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.